بیانیه سازمان اسناد وکتابخانه ملّی جمهوری اسلامی ایران در محکومیت اقدام غیر انسانی و ضد فرهنگی رژیم اشغالگر قدس


تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۹/۲۱ - ۱۲:۳۸:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۲/۹/۲۱ - ۱۲:۴۰:۴۲
بیانیه سازمان اسناد وکتابخانه ملّی جمهوری اسلامی ایران در محکومیت اقدام غیر انسانی و ضد فرهنگی رژیم اشغالگر قدس
به دنبال اقدام غیر انسانی و ضد فرهنگی رژیم اشغالگر قدس مبنی بر تخریب آرشیو ملّی غزه و کتابخانه اصلی در نوار غزه، سازمان اسناد و کتابخانه ملّی جمهوری اسلامی ایران بیانیه صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد وکتابخانه ملّی ایران، متن پیام به شرح زیر است:

جنایت وحشیانه رژیم صهیونیستی  هر روز گسترده تر شده ومردم جهان شاهد  ابعاد تازه ای از آن هستند. در جدیدترین اقدام؛ رژیم غاصب و متجاوز صهیونیستی آرشیو ملی غزه و کتابخانه اصلی در نوار غزه را که حاوی هزاران سند تاریخی و کتاب های قدیمی ؛با قدمت بیش از ۱۵۰سال بوده است را مورد تهاجم نظامی قرار داده و نابود کرده است.

رژیم صهیونیستی بار دیگر چهره کریه و ضدفرهنگی خود را با این اقدام  آشکار ساخته است. هدف رژیم  جعلی،بی ریشه  واشغالگر قدس از نابودی آرشیو مرکزی و کتابخانه شهر غزه که  حاوی هزاران مجموعه نوشتاری و شنیداری و ارزشمند تاریخی برای جامعه است؛تهاجم به فرهنگ ومیراث تاریخی مردم فلسطین و سپس دیگر سرزمینهای اسلامی است. این گنجینه ارزشمند و بی بدیل  بخشی جدایی ناپذیر از تاریخ و فرهنگ  مردم فلسطین است.متاسفانه با آسیب دیدن این مرکز بسیاری از اسناد و یادگارهای تاریخی و نیزطرح‌هایی که برای احیای بناهای باستانی و با ارزش تاریخی در نظر گرفته شده بود ،از میان رفته است.متذکر میگردد: دامنه اقدامات غیرانسانی و ضد فرهنگی رژیم اشغالگر قدس گسترده است و هدف اصلی این رژیم از چنین اقداماتی حذف تاریخ فلسطین و کلیه سرمایه های فرهنگی اسلامی از حافظه مردم این کشور و مردم جهان است.

این اقدام  بار دیگر چهره سفاک و جنایتکار و غیرانسانی  و ضد فرهنگی رژیم صهیونیستی را به جهانیان نشان داد.مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران، این اقدام  وحشیانه ،ضد انسانی و نیز ضدفرهنگی و علمی را محکوم نموده وتاکید مینماید در صورت عدم برخورد با چنین اقداماتی ،بزودی این رژیم به بهانه های مختلف میراث فرهنگی همه جوامع بشری را به صورتی وحشیانه تر و گسترده تر ؛هدف عملیات جنایتکارانه و خصمانه خود قرار خواهد داد.