«جشن مهرگان»با حضور کودکان کار در کتابخانه ملی برپا شد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۷/۱۷ - ۱۳:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۷/۱۷ - ۱۹:۰:۵۷
«جشن مهرگان»با حضور کودکان کار در کتابخانه ملی برپا شد
«جشن مهرگان» با حضور کودکان کار در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، رضا شهرابی از برپایی جشن مهرگان همزمان با فرا رسیدن روز جهانی کودک در محل «کتابخانه ملی کودک و نوجوان»سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خبر داد.

مدیرکل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران امروز افزود: این مراسم روز گذشته(سه شنبه 16مهرماه) با حضور کودکان کار به همراه کودکان اعضا و پرسنل  کتابخانه ملی ایران برگزار شد.

وی ادامه داد: سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران طی سال‌های گذشته برنامه‌های مناسبتی را در بخش کودکان و نوجوانان برگزار کرده است.امسال نیز برای نخستین بار«جشن مهرگان» را با دعوت از کودکان کار و کودکان بدسرپرست برپا کرد.

شهرابی هدف از برپایی این جشن را آشنایی کودکان با کتابخوانی و کتابخانه عنوان و تصریح کرد: با برگزاری چنین جشن‌هایی می‌توان کتابخانه را برای کودکان به فضای امن و شاد تبدیل کرد.

مدیرکل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ادامه داد: کودکان کار جزء قشر آسیب پذیر جامعه هستند و از آنجایی که محیط کتابخانه مکانی فرهنگی است از این باب با حضور این کودکان در چنین محیطی می توان از ظهور و بروز برخی از آسیب‌های فرهنگی در خصوص این کودکان جلوگیری کرد.

وی افزود: از جمله برنامه‌های این مراسم می توان به قصه خوانی و برگزاری کارگاه آموزشی تصویرگری اشاره کرد.همچنین در این مراسم کودکان کار به ترسیم بر روی کاغذ پرداختند که مقرر شد نمایشگاهی از نقاشی‌های این کودکان در اواخر سالجاری در کتابخانه ملی ایران برپا شود.

براساس این گزارش،  مهرگان یا جشن مهر یکی از بزرگترین جشن‌های ایران باستان  بوده  است و  پس از نوروز بزرگترین جشن ایرانیان باستان به شمار می رفته است.

انتهای مطلب/