در حوزه تاریخ تاریخ شفاهی؛

کتاب «عمارت معمور» در سی و یکمین دوره هفته کتاب نقد و بررسی می شود


تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۸/۲۴ - ۱۰:۲۴:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۲/۸/۲۴ - ۱۰:۳۲:۴۷
کتاب «عمارت معمور» در سی و یکمین دوره هفته کتاب نقد و بررسی می شود
نشست نقد و بررسی کتاب «عمارت معمور» در حوزه تاریخ شفاهی دربرگیرنده خاطرات منوچهر بهنام نخستین سفیر ایران در امارات عربی متحده؛ در هفته کتاب برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، این نشستِ تخصصی به همت دفتر پژوهش کتابداری و آموزش با همکاری پژوهشکده اسنادِ معاونت پژوهش و منابع دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران به مناسبت سی و یکمین دوره هفته کتاب برگزار می شود.

کتاب تاریخ شفاهی «عمارت معمور» مشتمل بر خاطرات شفاهی منوچهر بهنام نخستین سفیر ایران در امارات متحده عربی است. در این کتاب بخشی از تاریخ دیپلماسی ایران به شکل مشروح مطرح شده که از این حیث اثری ارزشمند تلقی می‌شود.

شرح خاطرات منوچهر بهنام به‌ویژه درباره جزایر ایرانی در خلیج فارس و اذعان حاکمان امارات به تعلق این جزایر به ایران، حائز اهمیت بوده و به عنوان یک سند، قابل استناد است. تعاملات دیپلماتیک این مأمور با تجربه به عنوان نخستین سفیر ایران در امارات متحده عربی برای سیاستمداران به خصوص دیپلمات های جوان مفید و کاربردی است.

نشست نقد و بررسی کتاب «عمارت معمور» روز شنبه 27 آبان ماه ساعت 15 با حضور یاسر قزوینی حائری عضو هیات علمی دانشگاه تهران، علیرضا مجیدی  مدیر بخش غرب آسیای اندیشکده جریان در محل اندیشگاه فرهنگی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می شود و مصطفی نوری از پژوهشگران پژوهشکده اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران دبیر این نشست خواهد بود.