«فراداده‌های مدیریت سوابق بر اساس مجموعه استانداردهای 9955» منتشر شد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۹/۳ - ۱۱:۲۴:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۹/۴ - ۱۲:۴۲:۳۰
«فراداده‌های مدیریت سوابق بر اساس مجموعه استانداردهای 9955» منتشر شد
کتاب «فراداده‌های مدیریت سوابق بر اساس مجموعه استانداردهای 9955» توسط انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به زیور طبع آراسته شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، کتاب «فراداده‌های مدیریت سوابق بر اساس مجموعه استانداردهای 9955» تازه ترین اثر از مجموعه انتشارات کتابخانه ملی است که در 175 صفحه چاپ و روانه بازار نشر شد.

این کتاب به‌ کوشش بیش از 30 نفر از پژوهشگران «پژوهشکده اسناد» در سه فصل و بر اساس اطلاعات و مستندات تدوین شده است.

این اثر بر اساس «مجموعه استاندارد ملی ایران، شماره 9955» تدوین شده که چارچوبی برای ایجاد، مدیریت و استفاده از فراداده‌های مدیریت سوابق ارائه کرده و به عنوان راهنما برای درک، پیاده‌سازی و به‌کارگیری فراداده‌ها در چارچوب استاندارد ملی ایران قابل استفاده است.

استاندارد 9955، فراداده‌های سوابق را توصیف کرده و موضوعاتی چون عوامل فراداده ای مدیریت سوابق، عوامل فراداده‌ای فیزیکی غیررقمی یا رقمی، دلایل استفاده از فراداده‌ها برای مدیریت سوابق در سازمان‌ها، مدل‌های مفهومی برای فراداده‌ها و مجموعه عوامل سطح بالای فراداده‌های عمومی برای هر نوع محیط اسنادی را شرح می‌دهد.

همچنین این استاندارد نوعی روش خود ارزیابی را به متخصصان سوابق و فناوری اطلاعات معرفی می‌کند.  

علاقه‌مندان برای تهیه این اثر می‌توانند به فروشگاه انتشارات سازمان واقع در ساختمان کتابخانه ملی ایران مراجعه کنند و یا با شماره تلفن 81623277 تماس بگیرند.

انتهای مطلب/