وقف بیش از 40 هزار جلد کتاب به مرکز سازمان اسناد و کتابخانه ملی در زاهدان


تاریخ انتشار: ۱۳۹۰/۸/۲۹ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۸:۳۹:۵۲
وقف بیش از 40 هزار جلد کتاب به مرکز سازمان اسناد و کتابخانه ملی در زاهدان
در مراسمي با حضور رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران گنجينه فرهنگي و كتابخانه شخصي مرحوم سياوش پرواز از نويسندگان معاصر ايران با بيش از 40 هزار عنوان كتاب و سند به مركز سازمان اسناد و كتابخانه ملي در سيستان و بلوچستان اهدا شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ج.ا.ا. رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي كه در مراسم اهدا گنجينه فرهنگي و كتابخانه شخصي مرحوم سياوش پرواز سخن مي گفت، ضمن تجليل از رويكرد بخشش آثار فرهنگي در جامعه گفت: امروز دو سنت جاريه كه بعد از ظهور اسلام در ايران تبلور يافت در حال رونق گرفتن است كه يكي وقف و ديگري هبه است و خوشبختانه اين رونق را در عرصه فرهنگي بيش از پيش شاهد هستيم.
صلاحي ادامه داد:سنت هبه آثار فرهنگي و مكتوبات شخصي در واقع يك عمل تاثيرگذار بدون جايگزين لحاظ مي شود و دايره تاثير آن در عصر ارتباطات مي تواند كل جهان اسلام را دربربگيرد.
دكتر صلاحي در ادامه قول ديجيتالي كردن اين گنجينه را داد و افزود: تعداد كتاب هاي هبه شده به سازمان اسناد و كتابخانه ملي مركز زاهدان بيش از 40 هزار جلد است كه انشاالله با رعايت حق تاليف از طريق وب سايت سازمان در اختيار علاقه مندان در سراسر جهان قرار خواهد گرفت.
در ادامه اين مراسم كه با حضور جمعي از مقامات فرهنگي و سياسي استان از جمله مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي، مديركل اوقاف و معاون استانداري برگزار شد، آقاي عرب يعقوبي از وراث مرحوم پرواز كه به عنوان نماينده ايشان توافقنامه انتقال اين گنجينه را امضا كرده بود، گفت: شخصيت زنده ياد پرواز به گونه اي بود كه هميشه دغدغه گسترش فرهنگ را داشتند و اين كار قطعا به آرزوهاي ايشان جامه عمل پوشانيد و برايشان باقيات الصالحات خواهد بود.
گفتني است در انتهاي مراسم معاون انتظامي استانداري سيستان و بلوچستان نيزاز اهتمام وپيگيري دكتر اسحق صلاحي براي تحقق اين كار بزرگ فرهنگي به نيكي ياد كرد و آن را باعث رونق فرهنگ مطالعه دانست.