آغاز به‌کار اجلاس 2018 ایفلا در مالزی


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۶/۳ - ۱۵:۳۸:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۶/۴ - ۹:۴۹:۲۴
آغاز به‌کار اجلاس 2018 ایفلا در مالزی
هشتاد و چهارمین اجلاس کتابداری و اطلاع رسانی در شهر کوالالامپور مالزی از روز شنبه آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در افتتاحیه این برنامه که بیش از سه هزار کتابدار از بیش از 170 کشور حضور داشتند، ماهاتیر محمد؛ نخست‌وزیر مالزی، گلوریا پرز سالمرون؛ رئیس ایفلا و جرالد لایتنر؛ دبیرکل این مجمع به سخنرانی پرداختند.

ماهاتیر محمد در این نشست اعلام کرد نقش کتابخانه ها در توسعه غیر قابل انکار است و باید به آنها توجه ویژه شود. خانم سالمرون از دیگر سخنرانان اصلی این افتتاحیه نیز بر تقویت کتابخانه ها به عنوان موتور تغییر در جوامع یاد کرد و جوامع تحول گرا را منوط به کتابخانه های تحول گرا دانست. آخرین بخش از سخنرانی های افتتاحیه مربوط به جرالد لایتنر بود که بر پروژه چشم انداز جهانی ایفلا تاکید کرد. او اعلام کرد که امروز ایفلا بر ارزش هایی نظیر دسترسی آزاد به اطلاعات و سیاست های ضد تبعیض استوار است و باید همه کتابداران برای ترویج این ارزش ها تلاش کنند.

گفتنی است به نمایندگی از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، فریبزر خسروی؛ معاون پژوهش، برنامهريزی و فناوری، صالح زمانی؛ مشاور امور بین‌الملل ریاست سازمان، محبوبه قربانی، سعیده اکبری داریان و فتانه ترکاشوند حضور دارند.