اشرف بروجردی در دیدار با رئیس سازمان بهزیستی مطرح کرد:

کتابخانه ملی ایران برای حفظ منابع و تولیدات کتاب به‌خط بریل اعلام آمادگی می کند


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۲۳ - ۱۶:۳:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۹/۷/۲۷ - ۹:۱۱:۴۷
کتابخانه ملی ایران برای حفظ منابع و تولیدات کتاب به‌خط بریل اعلام آمادگی می کند
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در دیدار با رئیس سازمان بهزیستی کشور از آمادگی این سازمان برای نگهداری و اطلاع رسانی منابع گویا و بریل مجتمع نابینایان رودکی خبر داد و گفت: ظرفیت حضور و فعالیت روشندلان باید به درستی شناسایی شود تا بتوان از توانمندی آنها در بخش های مختلف جامعه بهره برد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اشرف بروجردی در دیدار با وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور و بازدید از مرکز نابینایان رودکی گفت: این مرکز به عنوان بزرگترین مرکز تولید کتاب به خط بریل بهزیستی فعالیت می کند و با شناخت خوبی که مرکز رودکی از جامعه روشندلان دارد می تواند ظرفیت و توانمدی آنها را به جامعه معرفی کند. 
وی ادامه داد: سال گذشته جشنواره ملی خط بریل فارسی در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزارشد و شاهد بویدم که روشندلان صاحب اندیشه و توانمندی بالایی در حوزه های مختلف هستند.
بروجردی ‍با تاکید بر حفظ منابع گویا و بریل روشندلان و انتقال آن به آیندگان گفت: باید از داشته‌های مرکز نابینایان رودکی در حوزه منابع گویا و بریل به بهترین شکل نگهداری کرد و  این منابع را به خصوص در مناطق دورافتاده به اشتراک گذاشت و سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در این زمینه از هیچ همکاری با سازمان بهزیستی دریغ نمی کند.
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تصریح کرد: کارشناسان دو سازمان در کارگروه مشترک موارد همکاری را بررسی می کنند و امکان حفظ، نگهداری و اشاعه منابع گویا و بریل مرکز نابینایان رودکی در کتابخانه ملی ایران فراهم است.
وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور نیز با تشریح فعالیت‌های این سازمان در زمینه نابینایان گفت: به دلیل خطرات گوناگون این نگرانی و دغدغه همیشه وجود دارد که منابع گویا و بریل مرکز نابینایان رودکی در معرض آسیب قرار گیرد اما با استفاده از ظرفیت‌های کتابخانه ملیایران می توان از این منابع به صورت استاندارد جهت حفظ و نگهداری آنها استفاده کرد و به صورت دیجیتال در اختیار روشندلان قرار داد.
رئیس سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر شبکه ای شدن ارائه خدمات به روشندلان در سراسر کشور با کمک کتابخانه ملی ایران گفت: فرهیخته ترین معلولان کشور از جامعه روشندلان هستند و تمام تلاش این است تا نیازهای ‍پژوهشی و علمی این فرهیختگان روشندل ساماندهی و به‌روز شود.
در این دیدار حسین عبدالملکی از کارشناسان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و همچنین خوانین زاده رئیس مرکز نابینایان رودکی نیز به ترتیب گزارشی از فعالیت‌های حوزه نابینایان هر دو سازمان ارائه کردند و در پایان این دیدار اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با همراهی رئیس سازمان بهزیستی از فعالیت‌های مرکز نابینایان رودکی بازدید کرد.
پایان مطلب//