«چهره‌خوانی2» در کتابخانه ملی ایران

گوینده «قصه ظهر جمعه» از تجربه‌های کتاب‌خوانی خود می‌گوید


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۹/۱۷ - ۱۳:۱۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۱۰/۱ - ۱۵:۴۸:۱۹
گوینده «قصه ظهر جمعه» از تجربه‌های کتاب‌خوانی خود می‌گوید
دومین نشست برنامه «چهره‌خوانی» در کتابخانه ملی ایران با حضور رضا رهگذر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، سلسله برنامه چهره‌خوانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با محوریت به اشتراک گذاشتن تجربه‌های کتاب خوانی چهر‌ه‌های مطرح، اندیشمندان و نویسندگان تدارک دیده شده است.

دومین برنامه‌ از این مجموعه، سه‌شنبه (19 آذرماه) و از ساعت 15 با حضور رضا رهگذر - نویسنده و گوینده برنامه رادیویی در تالار فرهنگ مرکز همایش‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد شد.

برنامه «چهره‌خوانی» که نام آن از چهره‌ها چگونه کتاب می‌خوانند؟ وام گرفته شده در راستای گسترش و ترویج فرهنگ مطالعه برنامه ریزی شده است.

در این نشست ضمن پخش کلیپ‌های خاطره انگیز از قصه‌های ظهر جمعه، رهگذر نیز به خواندن بخش‌هایی از آخرین تالیف خود خواهد پرداخت.

نخستین نشست این برنامه با حضور اکبرثبوت – پژوهشگر تاریخ و فلسفه اسلامی و مسعود فروتن – نویسنده و گوینده کتاب‌های صوتی برگزار شد.

محمدرضا سرشار، متولد ۱۳۳۲ مشهور به رضا رهگذر، نویسنده، پژوهشگر و منتقد ادبی است که با 24 سال گویندگی قصه ظهر جمعه از شبکه سراسری رادیو به شهرت رسید.

از سوابق او می توان به شانزده ‌دوره داوری کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، تدریس زبان فارسی در دانشگاه‌های امام صادق(ع) تهران، هند و پاکستان، عضویت در هیات نظارت کتاب‌های منتخب شورای فرهنگ عمومی اشاره کرد.

«آنك آن يتيم نظر كرده»، «ببارد باران، نبارد باران» و «ادبيات داستاني ايران پس از انقلاب اسلامي» از جمله آثار متعدد این نویسنده معاصر است.

حضور در این نشست،‌ برای عموم آزاد است.

انتهای مطلب/