کتابخانه ملی ایران «شب سیاحان ایتالیایی در ایران» را برگزار می‌کند


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۷/۲۰ - ۱۱:۵۹:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۷/۲۳ - ۸:۳۴:۱
کتابخانه ملی ایران «شب سیاحان ایتالیایی در ایران» را برگزار می‌کند
«شب سیاحان ایتالیایی در ایران» از سلسله نشست‌های بخارا در موزه کتاب و میراث مستند کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، «شب سیاحان ایتالیایی در ایران» به همت مجله بخارا و با همکاری موزه کتاب و میراث مستند کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود.

در این مراسم جوزپه پرونه- سفیر ایتالیا در تهران، محمد بهفروزی، بهرام پروین گنابادی، ایمان منسوب بصیری، آنتونیا شرکا و علی دهباشی به ایراد سخن خواهند پرداخت.

شرکت برای عموم در این نشست به عنوان نخستین نشست در بزرگداشت افراد برجسته در عرصه‌های مختلف که در تداوم سلسله نشست‌های بخارا (مجله بخارا ) با همکاری موزه کتاب و میراث مستند کتابخانه ملی ایران برگزار می شود آزاد است.

در حاشیه این مراسم، نمایشگاه کتابها و اسناد سیاحان ایتالیایی که در مخازن سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران موجود بوده و مورد حفاظت و صیانت قرار گرفته افتتاح خواهد شد.

همچنین در خلال این نشست فیلم پیام پروفسور«آنجلو میکله پیه مونتسه» پخش خواهد شد.

پروفسور «آنجلو میکله پیه مونتسه» سال‌ها استاد ادبیات فارسی و زبان‌شناسی در دانشگاه‌های رم، ونیز و استراسبورگ بوده‌ و «کتاب شناسی ایران در زبان ایتالیایی» از برجسته‌ترین کارهای این ایران شناس ایتالیایی است.

 پیه مونتسه نسخه معتبری از منطق‌الطیر عطار را هم کشف و منتشر کرده است. از دیگر کارهای او شناختن و شناساندن شاهنامه خطی مورخ ۶۱۴ هـ.ق است که پایه چاپ شاهنامه معتبر «جلال خالقی‌مطلق» قرار گرفت.

 این نشست روز دوشنبه(22 مهرماه)راس ساعت 16:30 در محل موزه کتاب و میراث مستند سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد شد.

انتهای مطلب/