ابراز امیدواری بروجردی بر گسترش تعاملات فرهنگی ایران و ترکمنستان

تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۱۴:۲۱:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۳/۲۷ - ۱۴:۲۷:۲۴
ابراز امیدواری بروجردی بر گسترش تعاملات فرهنگی ایران و ترکمنستان
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت:امید است بازدید وزیر فرهنگ ترکمنستان از کتابخانه ملی ایران سرآغازی بر ایجاد ارتباطات گسترده در حوزه فرهنگ میان این دو ملت باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اشرف بروجردی در دیدار با آتاگلدی شاه مراداف وزیر فرهنگ کشور ترکمستان که ظهر امروز(دوشنبه 27 خردادماه) در سازمان اسناد و کتابخانه صورت گرفت گفت: باور ما بر این است که کتابخانه ملی خانه دوم اصحاب فر هنگ، علم و ادب و دانش است چراکه دانش متعلق به تمام بشر بوده بر همین اساس این مهم مرزپذیر نیست و باید به وزیر فرهنگ ترکمنستان و هیات همراه وی بگویم که به خانه دوم خود خوش آمدید.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با بیان اینکه وزیر فرهنگ ترکمستان و هیات همراه وی حامل فرهنگ ارزشمند ترکمن هستند، افزود: امید است این بازدید سرآغازی بر ایجاد ارتباطات گسترده در حوزه فرهنگ میان این دو ملت باشد.

وی ضمن اشاره به وظایف سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، گفت: تمامی اسنادی که به سابقه، دیرینه و تاریخ این مرز بوم تعلق داشته در این سازمان وجود دارد همچنین در ارتباط با منابع دانشی که امروز در سطح جهان تولید می شود باید بگویم که این منابع در این سازمان به عنوان مرجع برای اصحاب علم و دانش در وجود دارد.

بروجردی با بیان اینکه بخشی از فعالیت‌های سازمان معطوف به تحقیق، پژوهش و آموزش می‎شود، به معرفی معاونت‏های مختلف این سازمان اعم از معاون کتابخانه، معاون اسناد، معاون آموزش، پژوهش و منابع دیجیتال و نیز مشاور و مدیر روابط بین‌الملل و مشاور و مدیرکل حوزه ریاست که در این دیدار حضور داشتند پرداخت.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ضمن ابراز امیدواری بر اینکه سفر وزیرفرهنگ ترکمنستان بتواند عامل محرکه ای بر بیشترشدن تبادلات درعرصه فرهنگ میان این دوکشور باشد، گفت: در این میان رایزن فرهنگی که نماینده سازمان در کشور ترکمنستان بوده برای این تسهیل‌گری می تواند کمک شایانی کند.

وی در ادامه به نگرش ویژه رییس جمهور در راستای پیشبرد فعالیت‌های فرهنگی میان ایران و ترکمنستان اشاره کرد و افزود: امید است در این حوزه شاهد تعاملات زیادی باشیم.

در پایان این گفت‌وگو، نماد کتابخانه ملی ایران(درخت دانش در حال توسعه) به همراه کتاب «نام‌آوران ایران‌زمین» توسط رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به وزیر فرهنگ ترکمنستان اهدا شد ضمن آنکه کتاب نگارش شده رییس جمهور ترکمستان با موضوع نژادهای اسب ترکمن توسط کشور میهمان به رییس سازمان کتابخانه ملی اهدا شد.

انتهای خبر/