بروجردی: علما فرهنگ انتقال اسناد تاریخی به آرشیو ملی را ترویج کنند


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۰:۲۵:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۰:۳۰:۲۶
بروجردی: علما فرهنگ انتقال اسناد تاریخی به آرشیو ملی را ترویج کنند
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در دیدار با امام جمعه شیراز بر ترویج فرهنگ انتقال اسناد تاریخی به آرشیو ملی توسط علمای دینی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اشرف بروجردی روز یکشنبه 19 بهمن در دیدار با آیت‌الله لطف‌الله دژکام امام جمعه شیراز ضمن تاکید بر اهمیت انتقال اسناد تاریخی خانواده ها به آرشیو ملی، اظهارداشت: این اسناد، سرمایه کشور محسوب می شوند و باید در فضایی امن و ایمن نگهداری شوند.

وی تاکید کرد: سازمان اسناد و کتابخانه ملی در سال های اخیر گام های موثری در این راستا برداشته و علما به ویژه امامان جمعه می توانند از تریبون نمازجمعه اهمیت این موضوع رو برای مردم تشریح کنند.

**امام جمعه شیراز: حفظ و حراست اسناد تاریخی امری واجب است

آیت‌الله دژکام نیز در این دیدار گفت: در بسیاری از خانه های قدیمی، اسناد و کتاب های با ارزشی وجود دارد که می تواند سرمایه ملی باشد.

وی تصریح کرد: حفظ اسناد تاریخی برای ما امری واجب است و بنده به علما و بزرگان استان که چنین اسنادی را در اختیار دارند، به طور حضوری، همکاری با سازمان اسناد را توصیه خواهم کرد.

وی ابراز امیدواری کرد تا سازمان اسناد و کتابخانه ملی نیز کما فی السابق، به طور اخص در زمینه امور خدمتی مردم استان فارس را مورد حمایت و خدمت رسانی قرار دهد.