رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی: ملت ها به فرهنگ‌هایشان زنده‌اند


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۱ - ۱۸:۱۵:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۱۱/۱ - ۱۸:۲۷:۱۲
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی: ملت ها به فرهنگ‌هایشان زنده‌اند
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تاکید کرد: شاید برخی اتفاقات که در حوزه سیاست رقم می خورد بر روی فرهنگ ملت ها هم تاثیرگذار باشد اما ملت ها به فرهنگ هایشان زنده هستند بنابراین زنده نگه داشتن فرهنگ ها یکی از رسالت های ما است.

«الکساندر ریگر»، کاردار فرهنگی اتریش در ایران با «اشرف بروجردی»، رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران دیدار کرد.

اشرف بروجردی در این دیدار گفت: از فرصتی که برای گفت و گو درباره مسایل مربوط به فرهنگ، اسناد و کتابخانه پیش آمده خرسند هستم.

او گفت: ترکیب بخش اسناد و کتابخانه به عنوان پیوستگی دو نماد دیرینه فرهنگی و تفکر ایرانی است که در این سازمان مشهود است.

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با بیان اینکه این دیدار فرصتی است تا بتوانیم گفت و گوی بیشتری در باب فرهنگ و علم داشته باشیم ادامه داد: در سازمان اسناد و کتابخانه ملی مراجعه کنندگان بسیاری داریم تا با با استفاده از منابع موجود با فرهنگ های دیگر کشورها آشنا شوند و برپایی نمایشگاه ها فرصتی است تا این آشنایی ها دوچندان شود.

مشاور رییس جمهوری تاکید کرد: ما سعی می کنیم تا با دیجیتال کردن منابع ارتباط با کشورهای دیگر را گسترش دهیم.

بروجردی یادآور شد: شاید برخی اتفاقات که در حوزه سیاست رقم می خورد بر روی فرهنگ ملت ها هم تاثیرگذار باشد اما ملت ها به فرهنگ هایشان زنده هستند بنابراین زنده نگه داشتن فرهنگ ها یکی از رسالت های ما است.

مایل به همکاری در حوزه های مختلف با مجموعه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران هستیم

الکساندر ریگر در ادامه این نشست ضمن تقدیر از برگزاری نمایشگاه اسناد و تصاویر ایران و اتریش گفت: در بازدیدی که از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران داشتیم متوجه شدیم که این مجموعه از ظرفیت های بسیار بالایی برخوردار است.

او در ادامه با تاکید بر اینکه دو کشور ایران و اتریش همیشه رابطه خوبی با یکدیگر در زمینه های مختلف داشته اند گفت: قرار است تا یک جشن به مناسبت ۱۶۰ رابطه رسمی ایران و اتریش برگزار شود و این موضوع در برنامه های ما تدوین شده است.

او تاکید کرد: ما مایل هستیم در حوزه های مختلف با مجموعه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران همکاری داشته باشیم.

پیش از این دیدار الکساندر ریگر، کاردار فرهنگی اتریش در ایران به همراه هیات همراه با حضور در ساختمان اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی نمایشگاه اتریش و ایران را افتتاح کردند.