گشایش نمایشگاه آثار خوشنویسان دوره قاجار با عنوان «بر چکاد قلم»


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۸/۱۲ - ۱۶:۵۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۸/۱۵ - ۱۷:۶:۴۶
گشایش نمایشگاه آثار خوشنویسان دوره قاجار با عنوان «بر چکاد قلم»
نمایشگاه آثار خوشنویسان دوره قاجار با عنوان «بر چکاد قلم» با حضور «اشرف بروجردی» در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، بیش از ۱۲۰ اثر بی‌نظیر خوشنویسی از هنرمندان صاحب‌سبک و شاخص دوره قاجار، از مجموعه‌ خصوصی و دیده‌نشده نگارخانه دال، برای نخستین بار در ایران، در نمایشگاهی با عنوان «بر چکاد قلم» به نمایش درآمد.

در آیین گشایش این نمایشگاه، که پیش از این، تنها یک بار در شهر پاریس به نمایش گذاشته شده ‌است، اشرف بروجردی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، فریبرز خسروی، معاون پژوهش و فناوری اطلاعات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، غلامرضا امیرخانی، معاون کتابخانه ملی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ، علی زرافشان، معاون اسناد ملی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و هانیه گرائیلی، مدیرکل حوزه ریاست روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، هنرمندان و اساتید خوشنویسی حضور داشتند، سیدعبدالمجید شریف‌زاده، علیرضا کیاکاظمی و محمدرضا عموزاد سخن گفتند.

از جمله افرادی که آثار آنان در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است می توان به مانند میرزا غلامرضا اصفهانی، حسین مخصوص، میرزا محمدرضا کلهر و... اشاره کرد.

آثار به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه به صورت تلفیقی با آثار قاجاری موجود در سازمان اسناد و کتابخانه ملی همراه بوده است.

گفتنی است این نمایشگاه تا چهارشنبه 23 آبان از ساعت 8 تا 16 در موزه کتاب و میراث مستند ایران در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به نشانی بزرگراه حقانی(غرب به شرق)، بلوار کتابخانه ملی در معرض دید عموم خواهد بود.