پیام تسلیت رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در پی ارتحال حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسن نوری‌نیا


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۸/۷ - ۲۳:۳۸:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۸/۱۲ - ۱۶:۳۱:۴۰
پیام تسلیت رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در پی ارتحال حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسن نوری‌نیا
«اشرف بروجردی» در پیامی، ارتحال حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسن نوری‌نیا را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، «حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسن نوری‌نیا»، مدیر بخش مخطوطات سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، در اثر جراحات ناشی از سال‌های اسارت، یکشنبه ششم آبان دار فانی را وداع گفت. در پی ارتحال این عالم ربانی، «اشرف بروجردی»، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، پیام تسلیتی صادر کرد. متن این پیام، بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ارتحال عالم فاضل و با فضیلت حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسن نوری‌نیا را به محضر همه دوستداران میراث مکتوب کشور تسلیت عرض می‌کنم.

وی که افتخار آزادگی و جانبازی و مجاهدت در جبهههای جنگ را در پرونده عمر کوتاه خویش داشت، در عرصههای فرهنگ اسلامی و ایرانی و شناسایی و صیانت از نسخه‎‌های خطی و نفایس آثار اسلامی خدمات شایان توجهی انجام داد. در سالیان اخیر با سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران همکاری علمی داشت و عضو کمیته حافظه جهانی نیز بود.

اینجانب ضمن تسلیت درگذشت ایشان،  به همه همکاران کتابخانه آستان ملائک پاسبان علی‌بن‌موسی‌الرضا(علیه‌السلام) از پیشگاه ایزدمنان، برای آن فقید سعید، مغفرت واسعه و برای بازماندگان به‌ویژه همسر و فرزندانشان صبر و اجر مسالت دارم. 

اشرف بروجردی

رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و رییس کمیته حافظه جهانی

7 آبان 1397