امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و ستاد فرماندهی تهران بزرگ


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۳:۵۷:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۲/۳ - ۱۱:۳۸:۲۴
امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و ستاد فرماندهی تهران بزرگ
تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و ستاد فرماندهی تهران بزرگ امضا شد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، غلامرضا امیرخانی؛ معاون کتابخانه ملی ایران در دیدار با سرهنگ مراد مرادی؛ معاون اجتماعی فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: ایران یکی از امن‌ترین کشورهای جهان و به جرئت می‌توان گفت امن‌ترین کشور منطقه‌ است و این امنیت ثمره همکاری بخش‌های مختلف نظام جمهوری اسلامی است که در رأس آن نیروی انتظامی قرار دارد. تهران نیز کلان شهری است که از قومیت‌ها و مسائل مختلف تشکیل شده؛ با این حال همواره شاهد امنیت در این شهر هستیم. او به تشریح ویژگی‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران پرداخت و گفت: این سازمان، حافظ میراث مکتوب ایرانیان است، بخشی از این میراث، حاصل تراوش اندیشه ایرانیان است که شامل کتب، مجلات و ... می‌شود و بخشی از این میراث نیز به حافظه اداری کشور باز می‌گردد که معاونت اسناد متولی آن است.

معاون کتابخانه ملی خاطرنشان کرد: آنچه در کشور منتشر می‌شود، (آثار کاغذی و یا دیجیتال) در کتابخانه ملی گردآوری می‌شود. گنجینه‌ای که قدمت نسخ خطی آن به چندهزار سال پیش بازمی‌گردد. او ادامه داد: سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران می‌تواند در حوزه‌های مختلف از جمله مباحث آموزشی با ستاد فرماندهی تهران بزرگ همکاری کند. روزانه دو هزار نفر در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تردد می‌کنند و در این زمینه نیز به همکاری‌های بیشتر با نیروی انتظامی نیازمندیم. همچنین در فضای پیرامونی کتابخانه و مسائل مربوط به آن نیز، نیروی انتظامی می‌تواند به عنوان مشاور و یاوری امین در کنار ما باشد.

سرهنگ مراد مرادی؛ معاون اجتماعی فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز در سخنانی یادآور شد: این معاونت سازوکار اجتماعی شدن جامعه با پلیس را تسهیل می‌کند و آموزش‌های همگانی در حوزه‌های مختلف به عهده معاونت مذکور است. همچنین یکی از وظایف ما در این معاونت مشارکت با سایر نهادها در شهر تهران است و در تلاشیم تا با آنها مشارکت دوسویه داشته باشیم و ضمن بهره‌گیری از ظرفیت سایر نهادها، در توسعه بیشتر امنیت اجتماعی اقدام کنیم.

او تصریح کرد: با امضای تفاهم‌نامه با سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، آمادگی داریم تا در حوزه‌های مختلف از جمله آموزش همگانی، توسعه نظم‌بخشی، امنیت و سایر خدمات به پرسنل نهاد متقابل خدمات لازم را ارائه دهیم و از ظرفیت‌ها و امکانات آنان نیز بهره‌مند شده و با استفاده از گنجینه ماندگار سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در ارتقای توان علمی خود بکوشیم.

او با اشاره به اینکه این اولین تفاهم‌نامه همکاری با سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران است، اظهار کرد: این تفاهم‌نامه را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم محصول مشترک این دو مجموعه، ارتقای سطح امنیت در جامعه باشد. او افزود: ما به سمتی پیش می‌رویم تا پلیس در کنار مردم باشد؛ برای ما پیشگیری اجتماعی مقدم بر پیشگیری انتظامی است و امیدواریم با همکاری مجموعه شما در راستای برگزاری کارگاه‌ها، کلاس‌های آموزشی و همچنین همایش‌های فرهنگی این مهم بیش از گذشته محقق گردد.

در پایان این نشست که در ستاد فرماندهی تهران بزرگ برگزار شد،‌ تفاهم‌نامه همکاری به امضای دوطرف رسید.