برگزاری کارگاه«پژوهش مشارکتی و به اشتراک گذاری اطلاعات در فضای مجازی»


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۱:۳:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۱:۱۳:۲۱
برگزاری کارگاه«پژوهش مشارکتی و به اشتراک گذاری اطلاعات در فضای مجازی»

اداره کل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی درنظر دارد چهارمین دوره سلسله کارگاه «فناوری  های مرتبط با مطالعه و پژوهش ویژه افراد با آسیب بینایی» را با عنوان «پژوهش مشارکتی و به اشتراک گذاری اطلاعات در فضای مجازی» با تدریس سید مهدی صادقی نژاد، حسین عبدالملکی و امید هاشمی، پنج شنبه 20 آبان ماه، از ساعت 9 تا 13 در بخش نابینایان کتابخانه ملی و به طور رایگان برگزار نماید.

بر این اساس در این کارگاه، ابتدا درباره «نحوه مشارکت نابینایان در کارهای پژوهشی با افراد بینا» بحث شده و سپس استفاده از  Dropbox و Google Drive و بخش های مختلف آن و استفاده از آن ها در پژوهش های مشارکتی توسط نابینایان آموزش داده می شود.

آموزش به اشتراک گذاری اطلاعات در برخی وبسایت های کاربردی با تاکید بر پژوهش و نیز شبکه های اجتماعی (فیس بوک، توییتر و...) بخش بعدی کارگاه را تشکیل می دهد. ارایه نکات و توصیه های کاربردی در زمینه «تعامل اجتماعی، نابینایان و پژوهش مشارکتی»، پایان بخش این کارگاه است.

خاطر نشان می‏سازد برای شرکت کنندگان در این کارگاه، گواهی علمی معتبر از سوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی اعطاء می‏گردد.

لذا علاقمندان جهت حضور در این کارگاه می‏ توانند از طریق پست الکترونیک Vi@nlai.ir  و شماره تماس  81623229 و 81623231  جهت ثبت نام با بخش نابینایان کتابخانه ملی تماس حاصل فرمایند.

شایان ذکر است  دوره اول و دوم کارگاه «فناوری‏های مرتبط با مطالعه و پژوهش ویژه افراد با آسیب بینایی» در آبان و بهمن سال ۱۳۹۴ و دوره سوم این سلسله کارگاه، در مرداد ماه سال جاری در بخش نابینایان سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار گردیده است.

آدرس محل برگزاری کارگاه:

بزرگراه شهید حقانی، بعد از ایستگاه مترو، بلوار کتابخانه ملی، کتابخانه ملی، اداره کل اطلاع رسانی، طبقه همکف، بخش نابینایان