افتتاح اتاق کره در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران


تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۲:۴۹:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۲:۵۲:۲۸
افتتاح اتاق کره در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
در مراسمی با حضور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و سفیر کشور کره جنوبی ، اتاق این کشور در کتابخانه ملی ایران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی، اشرف بروجردی در این مراسم با تشکر از کسانی که این فضا را برای تعاملات فرهنگی دو کشور فراهم کردند، گفت:این فضا می‌تواند فرصت را برای ایجاد یک فضای گفتگوی فرهنگی برای شناخت مردم دوکشور از فرهنگ یکدیگر فراهم کند. چه آنانی که در ایران زندگی می‌کنند و دوست دارند با فرهنگ کره آشنا بشوند و چه آنانی که از کشور کره می‌آیند ، می‌توانند در کتابخانه ملی با فرهنگ ایران زمین آشنا شوند.

بروجردی در بخش دیگری از سخنانش ضمن تشکر از شرکت سامسونگ که هزینه‌ ساخت این اتاق را تامین کرده بود ابراز امیدواری کرد که تعاملات و مراودات فرهنگی زمینه ساز گسترش تعاملات دو کشور در سایر زمینه‌ها شود.

در ادامه برنامه کیم سئونگ هو سفیر کره جنوبی در ایران با تشکر از ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی برای فراهم آوردن چنین امکانی و با اشاره به درختی که در بخشی از اتاق کره تعبیه شده بود،گفت: من شنیده‌ام که در زبان فارسی تعبیری وجود دارد که با کاشتن یک نهال دوستی آغاز می شود. در کره نیز کاشت یک نهال به معنی آغاز یک نسل جدید است و درخت نمادی از فرهنگ کره است. من معتقدم این درخت با وجود کوچک بودن می‌تواند منبعی برای تبادل فرهنگی میان دو کشور باشد.

سفیر کره جنوبی از مسئولان شرکت سامسونگ نیز تشکر و قدردانی کرد که این فضای فرهنگی را طراحی و اجرا کردند.

در پایان این دیدار مسئول سامسونگ در ایران با تشکر از کتابخانه ملی ایران گفت: وقتی سفیر کره از من درخواست کرد که این کار فرهنگی را انجام دهیم، من این را فرصتی دیدم که بتوانم دین خود را به مردم ایران ادا کنم.امروز خوشحال هستم که در این مراسم حضور دارم و امیدوارم همه دانشجویان ایرانی بتوانند از این فضا استفاده کنند.