کارگاه فناوری ویژه افراد با آسیب بینایی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۶/۱۵ - ۱۹:۳۰:۰
کارگاه فناوری ویژه افراد با آسیب بینایی
پنجمین کارگاه‏ فناوری‌های مرتبط با مطالعه و پژوهش ویژه افراد با آسیب بینایی در كتابخانه ملي برگزار مي‏ شود.

پنجمین کارگاه‏ فناوری‌های مرتبط با مطالعه و پژوهش ویژه افراد با آسیب بینایی در كتابخانه ملي برگزار مي‏ شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، اداره کل اطلاع‌رسانی این سازمان ، در قالب پنجمین كارگاه از سلسله کارگاه‏هاي «فناوری‌های مرتبط با مطالعه و پژوهش ویژه افراد با آسیب بینایی»، دومین دوره از مبحث «پژوهش مشارکتی و به اشتراک‌گذاری اطلاعات در فضای مجازی» را با تدریس سید مهدی صادقی نژاد، حسین عبدالملکی و امید هاشمی، پنج شنبه 23 شهریورماه جاري، از ساعت 9 تا 13 در بخش نابینایان کتابخانه ملی و به طور رایگان برگزار می نماید.
در این کارگاه در ادامه مباحث کارگاه قبل، «راهکارهای مشارکت نابینایان در کارهای پژوهشی با افراد بینا و فناوری‏های مرتبط به آن» آموزش داده شده و پس از بررسي به اشتراک گذاری اطلاعات در سایت‌های پژوهشی داخلی و خارجی براي نابينايان، به آموزش‌های کاربردی در زمینه رفتارهای غیرکلامی افراد با آسیب بینایی در قالب «تعامل اجتماعی، نابینایان و پژوهش مشارکتی» پرداخته می‏ شود.
گفتني است اين سلسله كارگاه از ‌آبان ماه 1394 آغاز شده و تاكنون چهار دوره از آن در بخش نابينايان كتابخانه ملي برگزار شده كه مورد استقبال فراوان پژوهشگران و نخبگان نابيناي كشور قرار گرفته است.
همچنين، خاطر نشان مي‏ کند برگزاري چنين كارگاهي در ساير نهادها و سازمان‏هاي مربوط به نابينايان سابقه‏ اي نداشته و در كتابخانه ملي براي اولين بار اين سلسله كارگاه طراحي شده و دوره‏ هاي مختلف آن در حال برگزاري است كه پاسخگوي يكي از مهم‏ترين نيازهاي نخبگان نابيناي كشور، يعني انجام كارهاي پژوهشي با استفاده از فناوري‏هاي موجود و به شكلي نسبتاً مستقل مي‏باشد.
لازم به ذکر است، پس از پايان دوره، به شرکت کنندگان گواهی علمی معتبر از سوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی اعطاء می‏گردد.علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در کارگاه، با شماره 81623231-021 تماس حاصل فرمایند.
آدرس محل برگزاری: تهران، بزرگراه شهید حقانی، (غرب به شرق)، بعد از ایستگاه متروحقانی، بلوار کتابخانه ملی، کتابخانه ملی، اداره کل اطلاع رسانی، بخش نابینایان.