برنامه‎‌های اندیشگاه فرهنگی در هفته پیش رو

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۹/۳ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۱۲/۴ - ۲۰:۳۶:۵۹
برنامه‎‌های اندیشگاه فرهنگی در هفته پیش رو
در هفته اول آذر ماه، اندیشگاه فرهنگی 9 نشست‌ تخصصی برگزار می‌کند.

در هفته اول آذر ماه، اندیشگاه فرهنگی 9 نشست‌ تخصصی برگزار می‌کند.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در روز شنبه، 4 آذر ماه نشست «آشنائي با داستانهاي شاهنامه» با حضور ابوالفضل خطيبي، شاهنامه پژوه و عضو هيات علمي فرهنگستان زبان و ادب فارسي در ساعت 14:45 تا 16:15 و نشست «تفسير مثنوي معنوي با رويكرد اگزيستانسيال و معناگرا» با حضور اميرعباس علي‌زماني، عضو گروه فلسفه دين دانشگاه تهران در ساعت 16:30 تا 19 در سالن انديشگاه فرهنگي برگزار می‌شود.
روز یکشنبه 5 آذر نیز از دانشنامه «نزهت القلوب» نوشته حمداله مستوفی با حضور مصحح کتاب، میرهاشم محدث در ساعت 10 تا 12 در سالن اندیشگاه فرهنگی رونمایی می‌شود. در بعدالظهر یکشنبه نیز نشست «افعال و اسماء الهي از ديدگاه علامه طباطبايي (ره)، بررسي كتاب توحيد» با حضور محمدحسين رحيمي در ساعت 14:30 تا 16 و در سالن همايش ساختمان آرشيو ملي برگزار می‌شود. همچنین در این ساعت جلسه دیگری از سلسله نشست‌های «تفسير غزليات حافظ» با حضور حجت الاسلام ناصر نقويان در سالن اندیشگاه فرهنگی برگزار می‌شود.
«چهارمین همایش متن پژوهی ادبی، نگاهی تازه به متون تاریخی» در روز سه‌شنبه 7 آذر با حضور تعدادی از اساتید ادبیات فارسی و نویسندگان مقالات در ساعت 14 تا 18 در سالن اندیشگاه فرهنگی برگزار می‌شود. علاوه بر آن نشست «بررسي آرا و انديشه هاي هانري كربن» با حضور انشاالله رحمتي، استاد دانشگاه آزاد در ساعت 15 تا 16:30، در سالن استاد انوار در کتابخانه عمومی برگزار خواهد شد.
علاقه‌مندان برای حضور در نشست‌های اندیشگاه فرهنگی می‌توانند به محل کتابخانه ملی، واقع در اتوبان حقانی (غرب به شرق)‌ بعد از ایستگاه مترو بلوار کتابخانه ملی مراجعه کنند.