برنامه‌های اندیشگاه فرهنگی در هفته سوم آذر ماه

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۹/۱۷ - ۲۰:۳۰:۰
برنامه‌های اندیشگاه فرهنگی در هفته سوم آذر ماه
در هفته سوم آذرماه هشت نشست تخصصی در سالن اندیشگاه فرهنگی برگزار می‌شود.
در هفته سوم آذرماه هشت نشست تخصصی در سالن اندیشگاه فرهنگی برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در شنبه هفته جاری دو نشست "آشنائي با داستانهاي شاهنامه"، با حضور ابوالفضل خطيبي؛ شاهنامه پژوه و عضو هيات علمي فرهنگستان زبان و ادب فارسي، ساعت 14:45 تا 16:30 و نشست "تفسير مثنوي معنوي با رويكرد اگزيستانسيال و معناگرا" با حضور اميرعباس علي‌زماني؛ عضو گروه فلسفه دين دانشگاه تهران، ساعت 16:30 تا 19در سالن انديشگاه فرهنگي برگزار می‌شود.
یکشنبه 19 آذر نیز پژوهشکده اسناد نشست "استعمار بریتانیا گرتود بل و ترسیم نقشه خاورمیانه جدید براساس اسناد تازه یاب و پژوهش‌های نو" را همراه با پخش فیلم مستند بازسازی«نامه‌هایی از بغداد» در ساعت 9 تا 12 در سالن اندیشگاه فرهنگی برگزار می‌کند.
در بعدظهر نیز نشست "تفسير غزليات حافظ" با حضور حجت الاسلام ناصر نقويان، ساعت 15 تا 16:30 برگزار خواهد شد.
دوشنبه 20 آذر دومین نشست معرفی "نقد و بررسی رویکردهای تکاملی به فلسفه" با حضور هادی صمدی، در ساعت 14 تا 16 و 21 آذر نشست "بررسي آرا و انديشه هاي هانري كربن" با حضور انشاالله رحمتي، استاد دانشگاه آزاد در ساعت 15 تا 16:30 در سالن اندیشگاه فرهنگی برگزار می‌شود.
روز چهارشنبه 21 آذر هم سالن اندیشگاه فرهنگی میزبان دو نشست تخصصی است. جلسه ششم از نشست"تاريخ اسلام، عصر رسالت تا پايان دوران اموي" که در ساعت 11 تا 13 با حضور مرضيه محمدزاده؛ استاد دانشگاه، نویسنده و محقق تاریخ و تمدن ملل اسلامی برگزار می‌شود و همچنین نشست "رهيافتي بر نهج البلاغه" در ساعت 14 تا 16با حضور سيدمحمدمهدي جعفري.
علاقه‌مندان برای حضور در نشست‌های اندیشگاه فرهنگی می‌توانند به محل کتابخانه ملی، واقع در اتوبان حقانی (غرب به شرق)‌ بعد از ایستگاه مترو بلوار کتابخانه ملی مراجعه کنند.