افتتاح نمایشگاه دفاع مقدس در کتابخانه ملی ایران


تاریخ انتشار: ۱۳۹۰/۶/۲۹ - ۱۹:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۹:۸:۲۵
افتتاح نمایشگاه دفاع مقدس در کتابخانه ملی ایران

نمايشگاه دفاع مقدس به مناسبت هفته دفاع مقدس صبح امروز در سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران گشايش يافت.
به گزارش سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران، همزمان با هفته دفاع مقدس، نمايشگاهي از كتابشناسي نشريات موجود در كتابخانه ملي ايران با بيش از 5200 مقاله در حوزه ي دفاع مقدس، اخبار، اطلاعات، تصاوير و عكس هايي از عمليات ها و فرماندهان دوران دفاع مقدس و نشريات پرتيراژ مربوط به آن دوران به نمايش عمومي گذاشته شده است.
در افتتاحيه اين مراسم آقاي حسين محمدي معاونت پشتيباني، امورحقوقي و استانهاي سازمان و از جانبازان هشت سال دفاع مقدس به موضوع ولايت فقيه و رهبري در دوران جنگ تحميلي اشاره كرد و گفت: عراق تصور درستي از انقلاب اسلامي ايران نداشت و به خيال خود مي خواست انقلاب را سست كند، اما در اين ميان رهبري امام خميني(ره) تمام معادلات آنها را برهم ريخت و تصور جديدي از انقلاب اسلامي ايران بر همگان روشن ساخت.
وي افزود: دشمن در خيال خود قصد ضربه زدن به انقلاب اسلامي ايران را داشت، اما همانگونه كه امام خميني (ره) فرمودند سربازان ما در گهواره ها هستند و با تربيت فرماندهاني چون همت ها و خرازي ها توانستيم ايران اسلامي را از گزند دشمنان دور نگهداريم.
محمدي به وضعيت كنوني مستحكم دفاعي ايران اشاره كرد و افزود: زماني ما حتي براي خريد سيم خاردار هم در مضيقه بوديم ولي اكنون به امكاناتي دست يافته ايم كه حرف اول دفاعي را در منطقه مي زنيم و همه از دستاوردهاي نسلي است كه امام خميني(ره) به انقلاب هديه كرد و دشمن را به مرزهاي اوليه خود بازگرداند.
معاون پشتيباني، امور حقوقي و استانهاي سازمان با اشاره به بيداري اسلامي در منطقه خاورميانه ادامه داد: فرهنگ ايثار و شهادتي كه از دوران دفاع مقدس به جا مانده است، الگويي براي منطقه خاورميانه شده و بيداري اسلامي را دركشورهاي بحرين، مصر، تونس، اردن و ليبي به وجود آورد كه اين موقعيت استراتژيك جز با رشادت هاي دليران و رهبري امام خميني (ره) و رهبر معظم انقلاب، حضرت آيت الله خامنه اي ميسر نمي شد.
محمدي در پايان با تاكيد بر حفظ ارزشهاي دلاورمردان هشت سال دفاع مقدس گفت: براي انتقال فرهنگ ايثار و شهادت براي نسل بعد بايد فرهنگ سازي گسترده اي صورت پذيرد كه اين مهم يكي از اهداف برگزاري اين نمايشگاه بوده است.
لازم به ذكر است كه اين نمايشگاه تا 5 مهر بر پا و بازديد براي عموم علاقمندان آزاد است.