دکتر صلاحی در دومین همایش "حماسه ماندگار 9 دی": راه نجات و برون رفت از فتنه، شناخت ولی فقیه زمان است


تاریخ انتشار: ۱۳۹۰/۱۰/۱۱ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۸:۲۴:۱۳
دکتر صلاحی در دومین همایش
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي در دومين همايش ملي "حماسه ماندگار9 دي" با اشاره به وقايع دوران پيامير(ص) و ولايت اميرالمومنين(ع) ، راه خروج و نجات از فتنه را تمسك جستن به امام معصوم و بصيرت و شناسايي ولي فقيه زمان دانست.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسنادو كتابخانه ملي ج.ا.ا.، در دومين همايش ملي "حماسه ماندگار 9 دي" كه امروز دوشنبه(12 دي ماه) با حضور مقامات سياسي، فرهنگي، نظامي در سالن همايش هاي سازمان اسناد و كتابخانه ملي برگزار شد، دكتر صلاحي حضور در جمع مدافعان ولايت را افتخار دانست.
وي با اشاره به تمركز آمريكا بر ايران و دفع قدرت آن پس از فروپاشي شوروي گفت: نگاه اجمالي به فضاي بيرون از كشور حقايق زيادي را براي ما روشن مي سازد. در زماني كه شوروي به عنوان ابرقدرت جهاني در مقابل آمريكا وجود داشت، كميته اي به نام " خطر جاري" تمام فعاليت هاي سياسي، اجتماعي، نظامي شوروي را دنبال مي كرد كه پس از فروپاشي همه امكانات اين كميته براي رصد فعاليت هاي انقلاب اسلامي ايران به كار گرفته شد.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي ادامه داد: اختصاص چنين كميته اي براي ايران نشان دهنده قدرت انقلاب اسلامي ايران و مقايسه قدرت ايران با شوروي است.
وي مهار قدرت نرم جمهوري اسلامي، تغيير رفتار مردم و تغيير ساختار را سه راه مبارزه با انقلاب ايران از ديدگاه دشمنان و غربي ها دانست و افزود: پس از پيروزي انقلاب اين فرايند به طور كامل  توسط دشمنان خارجي و مزدوران بي مزد و مواجب داخلي از زمان جنگ آغاز شد.
وي تفكر حضرت امام(ره) را موجب به چالش كشيده شدن تفكر ماترياليسم و امپرياليسم بيان كرد و گفت: بلندي نگاه امام(ره) در زماني كه همه تفكرات حاكم، دين را نفي مي كرد، دين را حاكم بر جامعه و تفكر خويش نمود.
دكتر صلاحي با اشاره به فرمايش امير المومنين(ع) در شناسايي حق از باطل گفت: حق و باطل به بزرگي انسان نيست، اينكه شخصي با امام بود، شاگرد امام بود، بسيجي بود، وزير بود و ... اينها ملاك حق بودن نيست، بلكه شرايط حال افراد ملاك داوري است.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي به ياري و هدايت خداوند به انسان هايي كه در مسير دين و خدا گام بر مي دارند، اشاره كرد و افزود: از اينكه در 9 دي مردم حضور پيدا كردند و توانستند پيروي از ولايت را به صورت عملي نشان دهند، بسيار خرسنديم و اميدواريم هميشه در ليست پيروان و مدافعان ولايت باشيم.
دومين همايش ملي حماسه ماندگار ساعت 10 صبح امروز آغاز شده و در سالن همايش هاي سازمان در حال برگزاري است. قرار است در اين مراسم از برگزيدگان مقالات اولين همايش ملي "حماسه ماندگار 9دي تقدير" شود.
اخبار تكميلي در گزارش هاي بعدي خواهد آمد.