دکتر صلاحی در دیدار با وزیر اطلاع رسانی تانزانیا: آنچه موجب توسعه کشورها می شود اراده ملت هاست


تاریخ انتشار: ۱۳۹۰/۱۰/۱۷ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۸:۲۰:۱۵
دکتر صلاحی در دیدار با وزیر اطلاع رسانی تانزانیا: آنچه موجب توسعه کشورها می شود اراده ملت هاست
دكتراسحق صلاحي در ديدار با وزير اطلاع رساني تانزانيا كه از ايران به عنوان كشوري توسعه يافته ياد كرده بود، اراده ملت ها را موجب بروز توسعه در كشورهادانست و افزود: از آنجا كه مردم آفريقا را ملتي با اراده مي دانيم، انشاالله توسعه يافتگي تانزانيا نيز دور از دسترس نيست.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ج.ا.ا. امروز (18 دي 1390) صلاحي در ديدار با امانوئل جان امچينبي كه به منظور ديدار از كتابخانه ملي در ايران به سر مي برد گفت: سازمان اسناد و كتابخانه ملي به عنوان يك سازمان برتر در منطقه مطرح است كه از لحاظ تعداد منابع، در صدر كشورهاي منطقه قرار دارد.
وي همچنين از هيات تانزانيايي دعوت كرد تا با جستجو در منابع موجود سازمان، پي به عظمت آن ببرند. صلاحي همچنين در سخناني يادآور شد: رابطه ايران و كشور تانزانيا كه در گذشته با عنوان زنگبار شناخته مي شد، رابطه اي ريشه دار و دوستانه است، چرا كه از حدود 400 سال قبل عده اي از اهالي شيراز در زنگبار سكني گزيدند و باعث پيوند ايران با آفريقا و تانزانيا شدند.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي ادامه داد: در سازمان اسناد و كتابخانه ملي منابع مختلفي درباره فرهنگ و تمدن آفريقا وجود دارد كه از اين منابع حدود 22 جلد كتاب و 50 مقاله صرفا به كشور تانزانيا تعلق دارد.
وزير اطلاع رساني، جوانان، ورزش و فرهنگ تانزانيا نيز ضمن تشكر از استقبال گرم هيات ايراني از آنان، ابراز اميدواري كرد كه اين ديدارها باعث نزديكي دو ملت شود. وي همچنين با ابراز خوشحالي از وجود منابعي در ايران درباره كشور تانزانيا گفت: با وجود 22 كتاب و 50 مقاله درباره كشور تانزانيا، تحت تاثير قرار گرفتم كه در واقع اين مسئله نشان دهنده روابط عميق دو ملت است كه البته فقط در حرف نيست بلكه آثار و اسناد آن نيز موجود است.
امانوئل جان امچينبي در پايان ابراز اميدواري كرد كه سفر چند روز آينده رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي به تانزانيا، باعث گسترش بيش از پيش مناسبات فرهنگي دو طرف شود.