بازدید دکتر صلاحی از روزنامه جام جم


تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۴/۶ - ۱۹:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۷:۳۵:۴۶
بازدید دکتر صلاحی از روزنامه جام جم
دكتر اسحق صلاحي، رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي، صبح امروز چهارشنبه (7 تيرماه 1391) از روزنامه جام جم بازديد كرد.
دكتر اسحق صلاحي، رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي، صبح امروز چهارشنبه (7 تيرماه 1391) از روزنامه جام جم بازديد كرد.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ج.ا.ا. صلاحي در اين ديداراز نزديك با بخش هاي مختلف روزنامه نظير انتشارات، هيأت تحريريه و بخش فني، آشنا شد و سپس به منظور تبادل نظر درباره گسترش همكاري هاي فيمابين، با بيژن مقدم، مدير مسئول اين روزنامه به گفت و گو نشست.
در اين ديدار ابتدا مديرمسئول روزنامه جام جم، ضمن خوش آمدگويي به دكتر صلاحي و هيأت همراه توضيحاتي پيرامون كارنامه، عملكرد و خط مشيء اين روزنامه ارائه كرد و سپس دكتر صلاحي نيز نكاتي را درباره چگونگي ترفيع كيفيت اين روزنامه يادآور شد.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي در بخشي از صحبت هاي خود با تشكر از ميزباني روزنامه جام جم، بيان داشت: روزنامه جام جم در چندسالي كه تأسيس شده ثبات خوبي داشته و از ژورناليسم زرد كه متاسفانه آفت اين روزهاي جامعه مطبوعاتي است، خود را مصون داشته و اين يك امتياز بسيارخوب براي يك روزنامه تلقي مي شود.
صلاحي در ادامه توضيح داد: يك ايرادي كه الان در مطبوعات است اين مسئله است كه ما منفعلانه عمل مي كنيم و منتظرهستيم ببينيم خارجي ها چه گفته اند. اين نگرش، نگرشي انفعالي است و در دنياي رسانه اي جايي ندارد و امروز بايد درك كنيم كه در اين عرصه حساس، بهترين دفاع همان حمله است.
صلاحي در ادامه بر زمينه هاي مشترك براي افزايش همكاري ها ميان سازمان اسناد و كتابخانه ملي و روزنامه جام جم، تاكيد كرد و افزود: ما مي توانيم جلسات پرباري را براي نقد كتاب هاي چاپ شده توسط سازمان برگزار كنيم و اين پتانسيل را داريم تا افرادي با افكار و انديشه متفاوت و حتي متناقض را دور هم جمع كنيم. حتي مي توانيم انتشارات و كتاب هاي مشترك نيز در مباحث مهم تاريخي داشته باشيم و در مسير حفظ ميراث ايران و انقلاب اسلامي گام برداريم.
دكتر صلاحي ضمن يادآوري اين نكته كه وظيفه سازمان اسناد و كتابخانه ملي صرفا ميراث داري نيست گفت: ما يك هدف بلندمدت و استراتژيك داريم و آن هم اين است كه در كنار ميراث داري، براي نسل آينده ميراث سازي نيز داشته باشيم، اين مسئله را به ويژه در زمينه انقلاب اسلامي در نظر داريم.
صلاحي در پايان اين ديدار ضمن دعوت از مسئولان روزنامه جام جم، پيشنهاد امضاء توافق نامه هايي درباره همكاري هاي مشترك ارائه كرد كه مورد استقبال بيژن مقدم، مديرمسئول روزنامه جام جم قرار گرفت.
گفتني است روزنامه جام جم، يكي از پر تيراژترين روزنامه هاي كشور محسوب مي شود.