شیفت شب کتابخانه ملی، یکی از بالاترین نرخ های رشد مخاطب را در میان خدمات کتابخانه ملی دارد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۴/۱۰ - ۱۹:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۷:۳۵:۰
شیفت شب کتابخانه ملی، یکی از بالاترین نرخ های رشد مخاطب را در میان خدمات کتابخانه ملی دارد
نرخ رشد مخاطبان و مراجعين شيفت شب كتابخانه ملي، كه از ابتداي افتتاح آن تاكنون، 10 برابر شده است، داراي بيشترين نرخ رشد مخاطب، بعد از تالار ديجيتال است.
نرخ رشد مخاطبان و مراجعين شيف شب كتابخانه ملي كه از ابتداي افتتاح آن تاكنون، 10 برابر شده است، بالاترين نرخ رشد مخاطب، بعد از تالار ديجيتال است.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ج.ا.ا. شيفت شب كتابخانه ملي، با هدف ايجاد فضايي آرام و محيطي علمي براي محققان و پژوهشگران متخصص در شهريور ماه 1390 افتتاح شده است و تاكنون پذيراي نزديك به 1200 نفر مراجعه كننده پژوهشگر و محقق بوده است.
با گذشت قريب به 40 هفته از افتتاح اين طرح، تعداد مراجعين آن به طور متوسط از 1 نفر در روز (در هفته اول) به نزديك 10 نفر در روزهاي هفته چهلم رسيده است و اين آمار يكي از بالاترين رشدها را در مقايسه با ساير بخش هاي سازمان اسناد و كتابخانه ملي را نشان مي دهد.
فراهم بودن امكانات پيشرفته جست و جو، مساعد بودن فضاي كتابخانه، منحصر به فرد بودن اجراي اين طرح در منطقه خاورميانه و وجود منابع نسبتا كامل، شيفت شب كتابخانه ملي را به يكي از پرمخاطب ترين خدمات سازمان اسناد و كتابخانه ملي، بدل كرده است.
پژوهشگران علاقه مند به استفاده از خدمات شيفت شب سازمان اسناد و كتابخانه ملي مي توانند براي استفاده از اين خدمات فرم درخواست را به صورت اينترنتي تكميل و پس از تشكيل پرونده پژوهشي به صورت روزانه و يا هفتگي صندلي مخصوص براي پژوهش را رزرو نمايند.
تمامي نخبگان و مخترعان، پديدآورندگان و مترجمان كتب علمي و تخصصي (حداقل 3 عنوان كتاب و يا 1 عنوان برگزيدة كشوري)، نويسندگان مقالات علمي پژوهشي و يا مقالات ISI (حداقل 3 مقاله علمي)، فارغ التحصيلان دكتراي تخصصي و فارغ التحصيلان دروس حوزه اي از سطح 3 به بالا، شاغلان تحصيل در مقطع دكتراي تخصصي، كليه دانشجويان مقطع كارشناسي ارشد و دانشجويان دكتري حرفه اي ترم 9 به بالا مي توانند از اين خدمات استفاده كنند.
شايان ذكر است كه سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران، چهارمين كتابخانه جهان در ارائه خدمات شيفت شب است كه از ساعت 22 الي 7 بامداد ارائه خدمات مي كند.