همکاری کتابخانه ملی و مدرسه عالی شهید مطهری برای ثبت آثار درحافظه جهانی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۵/۱۰ - ۱۹:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۷:۲۶:۶
 همکاری کتابخانه ملی و مدرسه عالی شهید مطهری برای ثبت آثار درحافظه جهانی
بر اساس تفاهم نامه امضاء شده ما بين سازمان اسناد و كتابخانه ملي و دانشگاه شهيد مطهري، دو طرف توافق كردند، به منظور معرفي آثار براي ثبت در حافظه جهاني همكاري كنند.
بر اساس تفاهم نامه امضاء شده بين سازمان اسناد و كتابخانه ملي و دانشگاه شهيد مطهري، دو طرف توافق كردند به منظور معرفي آثار براي ثبت در حافظه جهاني با يكديگر همكاري كنند.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ج.ا.ا. در اين تفاهم نامه كه امروز چهارشنبه 11 مردادماه به امضاي آيت الله محمد امامي كاشاني، رئيس دانشگاه شهيد مطهري و دكتر اسحق صلاحي رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي رسيد، بر بهره گيري متقابل طرفين از منابع اطلاعاتي، ظرفيت ها و فرصت هاي پژوهشي، مطالعاتي و تخصصي يكديگر تاكيد شده است.
همكاري در چاپ و توليد آثارمشترك، تبادل نسخه رقمي يا ديجيتال اسناد، دست نوشته ها و نسخ خطي، ارائه نسخه اي از پايگاه هاي اطلاعاتي و نرم افزارهاي توليد شده و هم چنين همكاري دوجانبه در ارائه خدمات كتابخانه اي از بندهاي مورد تفاهم است.
هم چنين دو طرف براي برگزاري نمايشگاه ها، همايش ها، سخنراني ها و كارگاه هاي علمي، آموزشي و پژوهشي به تفاهم رسيدند. بر همين اساس سازمان اسناد وكتابخانه ملي و مدرسه عالي شهيد مطهري در آفت زدايي و مرمت نسخه هاي خطي و چاپ سنگي نيز همكاري مي كنند.
گفتني است اين تفاهم نامه در راستاي تبادل و اشتراك منابع اطلاعاتي و هم چنين گسترش تعاملات فرهنگي بين دو طرف به امضاء رسيده است.