رئیس کتابخانه ملی فیلیپین از ساختمان آرشیو ملی ایران بازدید کرد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۲/۳ - ۱۹:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۶:۷:۱۴
رئیس کتابخانه ملی فیلیپین از ساختمان آرشیو ملی ایران بازدید کرد
آنتونيو سانتوس رئيس كتابخانه ملي فيليپين امروز 4 ارديبهشت 1392 از بخش هاي مختلف ساختمان آرشيو ملي بازديد كرد.
آنتونيو سانتوس رئيس كتابخانه ملي فيليپين امروز 4 ارديبهشت 1392 از بخش هاي مختلف ساختمان آرشيو ملي بازديد كرد.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران در اين ديدار كه حدود 3 ساعت به طول انجاميد سانتوس رئيس كتابخانه ملي فيليپين به همراه معاون خودخانم جاسينتو از نزديك با بخش هاي مختلف آرشيو ملي ايران آشنا شدند و با غلامرضا عزيزي معاون اسناد ملي و عضو هيأت علمي سازمان اسناد و كتابخانه ملي به بحث و تبادل نطر پرداختند.
در ابتداي اين ديدار آقاي عزيزي معاون اسناد سازمان ضمن عرض خير مقدم به مهمانان فيليپيني، به تشريح عملكرد وظرفيت هاي سازمان اسناد و كتابخانه ملي در زمينه آرشيو و اسناد پرداخت و سپس به همراه رئيس كتابخانه ملي فيليپين از بخش هاي مختلف آرشيو بازدي كردند.
رئيس كتابخانه ملي فيليپين در بخشي از صحبت هاي خود با تقدير از عملكرد سازمان اسناد و كتابخانه ملي در زمينه ادغام آرشيو ملي و كتابخانه ملي، اين حركت موفق را الگويي موفق براي كتابخانه ملي ساير كشورها و از جمله كتابخانه ملي فيليپين ناميد و آن را مايه كم كردن هزينه ها و تخصصي شدن كارها ناميد. همچنين سانتوس ضمن برشمردن مزايا و ويژگي هاي آرشيو ملي ايران، تجهيزات و ابراز آرشيو ايران را در سطح بالايي ارزيابي كرد و اذعان كرد كه در مقايسه با آرشيو ملي فليپين در جايگاه بالاتري قرار دارد.
گفتني است رئيس كتابخانه ملي فيليپين فردا نيز طي مراسمي تفاهم نامه همكاري ميان كتابخانه ملي و سازمان اسناد و كتابخانه ملي را امضاء خواهد كرد.
خاطرنشان مي شود سازمان اسناد و كتابخانه ملي تاكنون 50 تفاهم نامه معتبر با ساير كشورها جهان امضاء كرده است.