پیام سازمان اسناد وکتابخانه ملی به مناسبت گرامیداشت شهادت استاد مطهری و روز معلم


تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۲/۱۱ - ۱۹:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۶:۳:۵۴
پیام سازمان اسناد وکتابخانه ملی به مناسبت گرامیداشت شهادت استاد مطهری و روز معلم
علم الانسان مالم يعلم (علق، آيه ۵)/خداوند متعال به انسان آنچه را نمي دانست ياد داد.
12 ارديبهشت سالروز شهادت بزرگ مردي از تبار اهل علم و قلم، پارسايي و دين مداري،مردم دوستي، ظلم ستيزي، خداباوري و ولايت مداري است كه به نام روز معلم نامگذاري شده است.

علم الانسان مالم يعلم (علق، آيه ۵)/خداوند متعال به انسان آنچه را نمي دانست ياد داد.

12 ارديبهشت سالروز شهادت بزرگ مردي از تبار اهل علم و قلم، پارسايي و دين مداري،مردم دوستي، ظلم ستيزي ،خداباوري و ولايت مداري است كه به نام روز معلم نامگذاري شده است. از بركات وجودي علامه شهيد مرتضي مطهري، آثار ماندگاري است كه به تأييد امام خميني (ره) رسيده و جايگاه بي بديلي در شناخت تفكر ديني اسلام در عصر حاضر دارد. معلمان همانند چراغ هدايتي، سرزمين علم و فرهيختگي را مي افروزند و با گذشت و مهرآفريني به جان‌هاي تشنه نوشتن، خواندن و آموختن را ارزاني مي‌دارند. معلمان، طلايه داران پيشرفت و تعالي در هر كشور و جامعه‌اي بوده و و پيامبر گونه رسالت روشنگري و نجات انسان‌ها از دام ظلمت و جهالت را بر عهده دارند.
سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران، با گراميداشت روز شهادت استاد بزرگ علم و تقوي مرتضي مطهري و روز معلم، اميدوار است در سايه لطف خداوند متعال، توجهات حضرت ولي عصر (عج) و تلاش بي وقفه معلمان واستادان ولايتمدار ايران اسلامي در سالي كه از سوي مقام معظم رهبري سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي ناميده شده، شاهد تلاش و روشنگري هر چه بيشتر دانشجويان و دانش آموزان و حماسه آفريني آنان در عرصه توليد دانش كه مقدمه اي براي حماسه سياسي و اقتصادي است، باشد.
روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي