مدیرکل حوزه ریاست کتابخانه ملی: کتابخانه ملی در ایام نوروز باز است


تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۱۲/۲۵ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۲:۵۸:۷
مدیرکل حوزه ریاست کتابخانه ملی: کتابخانه ملی در ایام نوروز باز است
گردشگران می توانند در ایام نوروز از کتابخانه ملی بازدید کرده و با معماری این بنای عظیم و فضاهای متنوع آن از نزدیک آشنا شوند.
گردشگران می توانند در ایام نوروز از کتابخانه ملی بازدید کرده و با معماری این بنای عظیم و فضاهای متنوع آن از نزدیک آشنا شوند.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی امین عارف نیا مدیرکل حوزه ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی در گفت و گو با خبرنگاران گفت: کتابخانه ملی تنها در روز اول فروردین تعطیل است و در سایر روزهای تعطیلات نوروزی میزبان علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی خواهد بود.
به گفته وی کتابخانه ملی از روز دوم تا چهاردهم فروردین از ساعت 8 صبح تا ساعت 7 بعد ازظهر باز است و به ارئه خدمات به اعضا می پردازد. علاوه بر آن علاقه مندان به بازدید از فضای کتابخانه ملی بویژه گردشگران می توانند با مراجعه به کتابخانه از این محل بازدید کرده و با معماری این بنای عظیم و فضاهای متنوع آن از نزدیک آشنا شوند.
عارف نیا در رابطه با فعال بودن خدمات عضوگیری کتابخانه هم گفت: امسال تمهیداتی اندیشیده شده تا تمام خدماتی که کتابخانه ملی ارائه می کند در ایام نوروز برقرار باشد. به همین دلیل عضوگیری هم در ایام نوروز انجام می شود. ضمن آنکه به منظور تشویق بیشتر هموطنان به کتابخوانی تسهیلاتی در نظر گرفته شده که از آن جمله می توان به تخفیف 50 درصدی در ایام نوروز برای عضویت در کتابخانه یا تمدید عضویت اشاره کرد.
به گفته عارف نیا تمام ادارات کتابخانه با شیفت بندی در ایام نوروز فعال خواهد بود و  با توجه به تقاضای اعضای کتابخانه ملی شیفت  شب کتابخانه هم در این ایام فعال است.
 به عبارتی می توان گفت کتابخانه ملی تنها دستگاه فرهنگی کشور است که در تعطیلات نوروز به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات به مراجعین است.
عارف نیا در پایان فرصت تعطیلات نوروزی را بهترین زمان برای آشتی با کتاب و گنجاندن مطالعه در برنامه های روزانه بر شمرد و خطاب به علاقه مندان کتاب گفت: مجموعه کتابخانه ملی در این ایام صمیمانه میزبان کتابخوانان و گردشگران است.