برگزاری نشست تخصصی «حوزه نشر و آسیب بینایی» در کتابخانه ملی


تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۵/۲۷ - ۱۹:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۲:۲۸:۲۳
برگزاری نشست تخصصی «حوزه نشر و آسیب بینایی» در کتابخانه ملی
اداره کل اطلاع رسانی با همکاری اندیشگاه فرهنگی سازمان اسناد و کتابخانه ملی نشست تخصصی " حوزه نشر و آسیب بینایی: فرصت ها، چالش ها و راهکارها " را با حضور سید مهدی صادقی نژاد، پرویز شریفی درآمدی، سعید عباسپور و سهیل معینی در روز سه شنبه سوم شهریور ماه برگزار مي كند.
اداره کل اطلاع رسانی با همکاری اندیشگاه فرهنگی سازمان اسناد و کتابخانه ملی نشست تخصصی " حوزه نشر و آسیب بینایی: فرصت ها، چالش ها و راهکارها " را با حضور غلامعلي افروز، سید مهدی صادقی نژاد، سعید عباسپور و سهیل معینی در روز سه شنبه سوم شهریور ماه برگزار مي كند.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران ، در این نشست تخصصی به موضوعاتی چون بررسی مشکلات و مسائل افراد با آسیب بینایی در انتشار کتاب های نوشته یا ترجمه شده خود ، مشکلات و مسائل انتشار کتب در زمینه نابینایی ، بررسی مشکلات و مسائل چاپ کتب بریل و راهکارهای خروج از مشکلات موجود پرداخته می شود.
غلامعلي افروز (عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و دارای تألیفات و ترجمه های متعدد در حوزه افراد با آسیب بینایی)، مهدي صادقي نژاد (مدير سابق انتشارات دانژه، مدير آموزش انجمن فرهنگي ناشران کتاب دانشگاهی، دبیر سراي اهل قلم در بیست و هشمتین نمايشگاه بين المللي كتاب، کارشناس توانبخشی نابینایان و کم بینایان و ...)، سعيد عباسپور (روان شناس و نویسنده نابینا، دارای چندین کتاب داستان کوتاه و بلند و برنده چندین جایزه ادبی) و سهيل معيني (مدير شبكه تشكل هاي نابينايان در ايران، مدير عامل انجمن باور، مدير مسئول روزنامه ايران سپيد، فعال اجتماعي در زمينه كمك به انتشار كتابهاي افراد معلول و به ويژه افراد با آسيب بينايي و ...) در اين نشست به سخنراني خواهند پرداخت.
لازم به ذكر است در حاشیه این نشست نمایشگاهی از کتاب های نوشته یا ترجمه شده توسط نابینایان با " عنوان افراد با آسیب بینایی" در آیینه نشر داير خواهد شد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با پست الکنرونیکی Vi@nlai.ir و یا شماره 81623229 و - 81623231 تماس حاصل نماييد
نشست ياد شده از ساعت 10 تا 12 در سالن انديشگاه فرهنگي كتابخانه ملي به آدرس ميدان ونك، بزرگراه شهيد حقاني، بعد از مترو، بلوار كتابخانه ملي، كتابخانه ملي، انديشگاه فرهنگي برگزار خواهد شد.