سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران فیلم های 99 ثانیه می سازد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۱۲:۱۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۹/۴/۱۵ - ۱۲:۱۳:۳۷
سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران فیلم های 99 ثانیه می سازد
فعالیت بخش های مختلف سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و هریک از واحدهای زیرمجموعه، در قالب طرحی با عنوان «99 ثانیه با میراث بانان مکتوب ایران» تولید و منتشر می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، فیلم های 99 ثانیه ای با اهداف آگاهی بخشی و شناساندن فعالیت های بخش های مختلف این سازمان در 2 مجموعه آرشیو ملی و کتابخانه ملی به عموم مردم، تبیین ضرورت و اهمیت حفظ و نگهداری اسناد، دست نوشته ها، کتاب ها، نسخ و غیره به عنوان میراث مکتوب کشور در حافظه ملی ایرانیان، توجه دادن خانواده ها به حفظ و گردآوری عکس ها، اسناد، دست نوشته های شخصی و خانوادگی تولید و منتشر می شود.

همچنین به تصویر کشیدن کارکرد و عملکرد بدنه متخصص سازمان در بخش های مختلف چون نشریات و پیایندها، مرمت و حفاظت، پردازش و سازماندهی، فراهم آوری و ارزشیابی، زیرساخت و پشتیبانی، پژوهش و منابع دیجیتال، کتابداری، مخازن نفایس خطی، ایرانشناسی و اسلام شناسی، نسخه های خطی و سنگی، منابع دیداری و شنیداری و غیره از دیگر اهداف تولید فیلم های 99 ثانیه ای است.

طرح «99 ثانیه با میراث بانان مکتوب ایران» در پاسخ به نیازسنجی مخاطبان، با ساختار امروزی، ضرباهنگ سریع با بهره گیری از عکس، ویدئو، گرافیک، موشن گرافیک، مصاحبه و متن های حاوی اطلاعات مربوطه است که بدون برون سپاری و توسط کارشناسان اداره روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در حال تولید است.   

مجموعه فیلم های 99 ثانیه ای به عنوان بخشی از تاریخ شفاهی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و میراث مکتوب کشور پس از پخش و انتشار، آرشیو شده و برای علاقمندان و پژوهشگران قابل دسترس خواهد بود. نخستین قسمت از این مجموعه امروز 15 تیرماه منتشر می شود.

پایان خبر//