به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران انجام شد

اهدای حدود 2000 منابع کتابی و غیر کتابی به روستای بیابانک اصفهان


تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۷/۲۱ - ۹:۵۱:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰/۷/۲۱ - ۹:۵۳:۴۵
اهدای حدود 2000 منابع کتابی و غیر کتابی به روستای بیابانک اصفهان
سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در راستای تقویت فرهنگ کتابخوانی در سراسر کشور یک هزار و 731 جلد کتاب و ۱۸۰ منبع غیر کتابی به کتابخانه و موزه جلال ثابتی در روستای اردیب خور و بیابانک در استان اصفهان اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، این سازمان با درنظر گرفتن اهمیت و ضرورت ترویج، تقویت و گسترش فرهنگ کتابخوانی در سراسر کشور و دسترس پذیر کردن منابع مطالعاتی برای همه اقشار جامعه در نقاط مختلف ایران زمین، اهدای منابع کتابی و غیر کتابی را همواره در دستور کار خود قرار داده است.
گروه مبادله و اهدای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با جمع آوری منابع اهدایی شهروندان و دوستداران کتاب، ضمن تکمیل مجموعه آرشیو خود، کتاب ها و منابع اهدایی را در اختیار کتابخانه های سراسر کشور قرار می دهد تا از این طریق کتاب ها مجدد در چرخه اطلاع رسانی قرار گیرند. 
بر همین اساس به منظور غنی بخشیدن به کتابخانه های مناطق کم برخوردار، ‌از هموطنان دعوت می شود کتاب های بدون استفاده و مازاد خود را به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اهدا کنند تا از  این طریق امکان ارسال کتاب به اقصی نقاط کشور فراهم شود.
لازم به توضیح است، کتابخانه و موزه جلال ثابتی در روستای اردیب خور و بیابانک در خانه تاریخی با گچبری‌ها و کتیبه‌های تزیینی و نقش و نگار‌های هنری یادگاری از دوره ایلخانی و زندیه بوده که در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

پایان خبر/