در حاشیه برپایی کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

جمعی از علمای جهان اسلام از نسخ خطی و نادر کتابخانه ملی ایران دیدن کردند


تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۸/۱ - ۹:۳۴:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰/۸/۱ - ۹:۵۰:۳۴
جمعی از علمای جهان اسلام از نسخ خطی و نادر کتابخانه ملی ایران دیدن کردند
جمعی از علمای جهان اسلام در حاشیه سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی از نمایشگاه دائمی نسخ خطی و نادر و موزه کتاب و میراث مستند دیدن کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، مهمانان کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی از شخصیت‌های فرهیخته، علماء، چهره های سیاسی کشورهای اسلامی، اساتید دانشگاه‌ها و سایر مجامع علمی و فرهنگی داخل و خارج کشور هستند که هر ساله در کنفرانس وحدت اسلامی حضور پیدا می کنند که در این دوره از برپایی کنفرانس وحدت اسلامی  گنجینه نسخ خطی و موزه کتاب و میراث مستند را دیدند. 

این کنفرانس به منظور تقویت وحدت اسلامی بین مسلمانان در سال 1369 شکل گرفته است و متولی برگزاری چهار دوره اول آن سازمان تبلیغات اسلامی بوده است که پس از تأسیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، اجرای این کنفرانس به عهده این مجمع جهانی گذاشته شد.

سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با موضوع «اتحاد اسلامی، پرهیز از تفرقه و تنازع در جهان اسلام» در جهت ایجاد اتحاد و همبستگی بین مسلمانان، همفکری علماء و دانشمندان جهت تقریب دیدگاه‌های علمی و فرهنگی آنان، بررسی، ارائه راهکارهای عملی برای دستیابی به وحدت اسلامی، تشکیل امت واحده در جهان اسلام، حل مسائل و مشکلات مسلمانان و ارائه راه‌ کارهای مناسب برگزار شده است.