در راستای تقویت حافظه ملی ایرانیان؛

آرشیو نشریات فارسی زبان چاپ خارج از ایران در کتابخانه ملی جمع‌آوری می‌شود


تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۵/۵ - ۹:۱۶:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰/۵/۵ - ۹:۲۰:۳۱
آرشیو نشریات فارسی زبان چاپ خارج از ایران در کتابخانه ملی جمع‌آوری می‌شود
رئیس گروه پیایندهای اداره کل اطلاع‌رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از جمع‌آوری نشریات فارسی زبان چاپ خارج از کشور به همت کتابخانه ملی ایران به منظور ارتقا و تقویت حافظه ملی ایرانیان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، رویا امین الرعایا با بیان این مطلب عنوان کرد: ارتقای حافظه ملی ایرانیان از جمله وظایف ذاتی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران است و یکی از مولفه‌های مهم ارتقای حافظه ملی ایرانیان گردآوری منابع نوشتاری از جمله نشریات است.

وی ادامه داد: بنابراین همانطور که نشریات چاپ داخل کشور در کتابخانه ملی گردآوری و آرشیو می‌شود، نشریات فارسی زبان چاپ خارج از کشور نیز با محوریت موضوعات ایران و اسلام در حال جمع آوری است.

امین الرعایا ادامه داد: با توجه به ارتباط با مسئولین این مجلات، فایل‌های مربوط به این نشریات به صورت الکترونیکی دریافت می‌شود.

رئیس گروه پیایندهای اداره کل اطلاع‌رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: تاکنون حدود دو هزار نشریه فارسی زبان چاپ خارج از کشور شناسایی شده است.

وی تاکید کرد: چنین روش جمع آوری نشریات از سوی تمام کتابخانه‌های ملی در دنیا به فراخور زبان و فرهنگ کشورها صورت می‌پذیرد تا منابع آنها برای جامعه هدف شان تکمیل‌ شود.

رئیس گروه پیایندهای اداره کل اطلاع‌رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی خاطرنشان کرد: اطلاعات و آرشیو نشریات فارسی زبان چاپ خارج از کشور در اختیار ‍پژوهشگران نیز قرار می‌گیرد.

پایان خبر//