درباره آموزش سازمان

در اساسنامه مصوب مجلس، این سازمان مؤسسه‌ای‌ آموزشی‌ و پژوهشی‌ قلمداد می‌شود و آموزش یكی‌ از وظایف‌ اصلی‌ آن‌ به‌ شمار می‌آید. پژوهش‌ و آموزش‌ در سازمان به منظور اعتلا و بهبود فعالیت‌های‌ كتابداری‌ و علوم آرشیوی كشور انجام‌ می‌شود.

سازمان اسناد و كتابخانه ملی ایران بر اساس وظیفه ملی خود، هر ساله طبق برنامه‌ای مدون دوره‌‌های آموزش تخصصی و عمومی را به صورت حضوری و الكترونیكی در قالب‌های زیر برگزار می‌کند:

- آموزش ضمن خدمت کارکنان: در جهت ارتقاء سطح دانش و آگاهی و افزایش مهارت‌ها در کارکنان و مدیران سازمان در قالب دوره‌های کوتاه‌مدت تخصصی (متناسب با شغل و پست سازمانی) و عمومی (برای تمامی کارکنان) ارائه می‌شود.

- دوره‌های آموزش توجیهی: در بدو خدمت به افراد جدیدالاستخدام با هدف آشناساختن آنان با اهداف و وظایف سازمانی، آیین‌نامه‌ها و مقررات استخدامی، حقوق فردی و شغلی، محیط کار و نظام اداری ارائه می‌شود.

- دوره‌های کلاسیک تخصصی: دوره‌های آموزشی خارج از وظایف اصلی مأموریت‌های سازمانی است و برای روزآمدی دانش و مهارت‌های حرفه‌ای کارکنان و پژوهشگران بیرون سازمان طراحی شده است.

- گروه مدیران: شامل دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدتی است که در جهت افزایش توان تخصصی مدیریان در سه سطح پایه، میانی و ارشد برگزار می‌شود.

- این دوره‌ها با تصویب کمیته آموزش سازمان و تأیید سازمان امور استخدامی به صورت سالانه برگزار می‌شود.

راه‌های ارتباطی

جهت کسب اطلاعات درباره دوره‌های آموزشی با ایمیل education@nlai.ir یا شماره‌های زیر تماس بگیرید:

آموزش الکترونیکی: شماره تماس 81625259 (خانم سوهانی)

آموزش حضوری: شماره تماس 81625231 (خانم خلیلی) و 81625258 (آقای حمیدی)

نشانی مرکز آموزش:

ساختمان کتابخانه ملی: بزرگراه حقانی (غرب به شرق)، بعد از مترو حقانی، بلوار کتابخانه ملی، طبقه مثبت یک، اداره کل پژوهش و آموزش

ساختمان آرشیو ملی: بزرگراه حقانی (شرق به غرب)، ابتدای خیابان کوشا، ساختمان آرشیو ملی، طبقه همکف، مرکز آموزش

کد پستی ۱۴۱۱۱-۱۵۳۷۶

صندوق پستی ۳۶۹۳/۱۵۸۷۵

پیوندهای مفید

مرکز آموزش مدیریت دولتی https://www.smtc.ac.ir

تاریخ ویرایش: 2023-07-26 12:30:09.0