معرفی نرم افزار

نسخه نرم افزار موبایل كتابشناسی سازمان اسناد و كتابخانه ملی براساس سیستم عامل آندروید طراحی شده و قابل استفاده برای تمامی افراد است. این نرم افزار امكان جستجو در بانك كتابشناسی كتابخانه ملی را فراهم می كند و نخستین بار است كه در ایران نرم افزارهای سیستم موبایل، در حوزه كتابخانه ها عرضه می شوند.

مهم ترین ویژگی این نرم افزار در دسترس بودن همیشگی آن است و كاربران می توانند از خدمات كتابخانه ملی در هر لحظه و هر نقطه مكانی استفاده كنند.

طراحی نرم افزار به گونه ای است كه برای سیستم های عامل موبایل (اندروید) نوشته شده است و كاربر می تواند پس از دریافت نرم افزار مربوط و دانلود آن بر روی موبایل خود به راحتی از آن استفاده كند.

نسخه اصلی نرم افزار یك فایل اجرایی است كه به راحتی قابل نصب بر روی موبایل و یا تبلت بوده و تنها لازم است كاربران به اینترنت متصل شوند.

در نسخه نخست نرم افزار تنها قابلیت جستجوی منابع اطلاعاتی موجود در كتابخانه ملی وجود دارد، ولی در مراحل بعدی مطالعه درخصوص خدمات كاربران عضو (مانند رزرو، امانت، تمدید)، معرفی كتاب، نقد ها، نظرها و غیره... ادامه خواهد یافت.

نخستین نسخه موبایل، در كتابخانه ملی كنگره بر روی سیستم عامل آیفون ارائه شد. پس از آن كتابخانه بریتانیا (British Library) بود و سومین نرم افزار، مربوط به كتابخانه ملی ایران است كه برای نخستین بار در دنیا، بر روی سیستم عامل اندروید ارائه شده است.

 

نرم افزار موبایل كتابشناسی سازمان اسناد و كتابخانه ملی یک فایل APK است كه رایگان بوده و به راحتی  بر روی موبایل و یا تبلت نصب می شود؛ اما لازمه آن اتصال به اینترنت می باشد.

نرم افزار موبايل پژوهشگران(نسخه اندروید)

نرم افزار موبايل ناشران(نسخه اندروید)