درباره

محققان و پژوهشگران گرامی عضو كتابخانه ملی

با تكمیل نمودن فرم درخواست و ارسال مدارك و رزومه می توانید درخواست خود را برای استفاده از خدمات شیفت شب كتابخانه ملی ارسال نمایید. پس از بررسی مدارك و در صورت تایید، پذیرش یا عدم پذیرش شما حداكثر طی مدت 5 روز كاری از طریق پست الكترونیك برای شما ارسال خواهد گردید

استفاده از شیفت شب از ساعت 21 الی 7 صبح روز بعد امکان پذیر است.

این طرح شامل افراد زیر می شود:

 1. نخبگان و مخترعان- با ارائه گواهی معتبر
 2. پدیدآورندگان و مترجمان کتب علمی و تخصصی
 3. نویسندگان مقالات علمی پژوهشی یا ISI ( حداقل 2 عنوان مقاله )
 4. شاغلان به تحصیل و فارغ التحصیلانِ مقطع دکترای تخصصی، دوره تخصص پزشکی وسطح 3 حوزوی

 

 خواهشمند است قبل از ثبت نام مقررات شیفت شب و روند ثبت نام را به دقت مطالعه فرمایید.

 

مقررات شیفت شب

با تاكید بر اینكه كلیه قوانین و مقررات موجود كتابخانه كه در طی روز اعمال می گردند، لازم الاجرا و معتبر می باشند از آنجایی كه مراجعان شیفت شب تالار پژوهش كتابخانه ملی، اعضای پژوهشگر و محقق هستند و از سویی دیگر به دلیل شرایط ویژه ارائه خدمات در این ساعات، مقررات خاصی نیز در نظر گرفته شده است:

 • ساعت شروع شیفت شب ساعت 21 و پایان آن ساعت 7 صبح روز بعد می باشد. بدیهی است در فواصل بین شیفت روز و شب ( ساعت 7 الی 8 صبح و 9 الی 10 شب) به دلیل برخی مسائل امنیتی و حفاظتی، تغییر شیفت و نیز نیاز به نظافت تالارها و ... ،  لازم است مراجعان در تالار انوار واقع در ورودی کتابخانه عمومی که برای این منظور در نظر گرفته شده است، حضور یابند.
 •  اعضای محترمی كه در حالت كلی مایل به استفاده از بخشی از ساعات شیفت شب هستند و امكان حضور كامل در ساعات مربوط را ندارند باید حداقل از زمان ورود 3 ساعت در شیفت شب حاضر باشند.
 • محققان محترم باید در هنگام ورود فرم مربوط به ورود منابع شخصی را تكمیل و در هنگام خروج فرم مربوطه را جهت مطابقت با منابع خروجی، به مسئول تالار ارائه نمایند.
 • اعضای محترم جهت رعایت مسائل ایمنی در شرایط عادی پس از ورود به كتابخانه بهتر است تا صبح در كتابخانه حضور داشته باشند اما در شرایط اضطراری و در صورت نیاز فوری به خارج شدن از كتابخانه در نیمه های شب ملزم به پرنمودن فرم تعهد خروج شبانه و دریافت تایید مسئول تالار می باشند. بدیهی است هرگونه مسئولیت خارج شدن از كتابخانه بر عهده خود شخص بوده و كتابخانه در قبال آن تعهدی ندارد.
 •   محققان محترم در طی مدت شیفت شب از تردد زیاد به محوطه بیرون تالار خودداری نمایند.

 

در صورت عدم رعایت هر یك از شرایط و ضوابط اعلام شده و نیز گزارش موارد خلاف شئونات محقق، طبق قوانین و ضوابط مندرج در تعهدنامه و پس از مطرح شدن در كمیته تایید پژوهشگران با وی برخورد می شود.

روند ثبت نام

 • هر كدام ار اعضاي كتابخانه كه دارای سوابق پژوهشی می باشد می تواند با  تكميل فرم درخواست، اقدام به ثبت نام جهت استفاده از خدمات شيفت شب كتابخانه ملی نمايد.      

 

 • کميته تاييد پژوهشگران با توجه به آيين نامه موجود اقدام به بررسی شرايط متقاضيان نموده و با در نظر گرفتن كليه سوابق و موارد مطرح شده از سوی آنان، درصورت تاييد شرايط اقدام به صدور شناسه كاربری و رمز عبور برای آنان جهت ورود به سامانه رزرو حضور در شيفت شب می نمايد.

 

 • اعضايی كه درخواست آنان منوط به بررسی مدارك شده است لازم است جهت تكميل پرونده خود يك بار با مراجعه حضوری و ارائه مدارك به كميته تاييد پژوهشگران پرونده خود را جهت انجام ساير مراحل تكميل نمايد.