ششمین شماره ماهنامه «حافظه ملی ایرانیان» منتشر شد+فایل PDF


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۸/۱۴ - ۱۳:۸:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۲:۲۷:۵۱
ششمین شماره ماهنامه «حافظه ملی ایرانیان» منتشر شد+فایل PDF
ششمین شماره‌ ماهنامه‌ تخصصی «حافظه ملی ایرانیان» ویژه مهرماه، از سوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران منتشر شد.

برای دریافت فایل PDF ششمین شماره ماهنامه «حافظه ملی ایرانیان» اینجا کلیک کنید

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، ششمین شماره‌ ماهنامه‌ «حافظه ملی ایرانیان» در بخش‌های مختلف از جمله گزارش اختصاصی از برگزاری آیین ملی چله عشق، گفت‌وگو، همایش‌ها، تازه‌های نشر، موزه کتاب و میراث مستند، یادداشت و ... به چاپ رسیده است.

تیتر یک این شماره از ماهنامه به گزارش اختصاصی از برگزاری  آیین ملی چله عشق با تیتری از اشرف بروجردی- رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران «کتابخانه ملی با برگزاری چله عشق حقیقت عاشورا را از طریق اسناد فرهنگی و هنری نمایان کرد» اختصاص یافت که متن کامل آن در صفحه های دوم و سوم نشریه و گزارش تصویری آن در صفحه های هشتم و نهم درج شده است.

در صفحه چهارم این شماره از ماهنامه یادداشتی از حبیب الله عظیمی عضو هیئت علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران دیده می شود که به ارزش نسخه های خطی موجود در مخازن و کتابخانه های کشور پرداخته شده است.

همچنین در این صفحه خبری با تیتر «اهدای بیش از 73 هزار جلد کتاب به کتابخانه های سراسرکشور» به چشم می خورد.

«دعوت از فرمانده مرزبانی از بروجردی برای بازدید از مرزهای کشور» تیتر ابتدایی صفحه پنجم ماهنامه است که به برگزاری پیش همایش بررسی نقش ژاندارمری در دفاع مقدس در ساختمان آرشیو ملی ایران اشاره کرده است و اکران فیلم 23 نفر از دیگر مطالب خواندنی این صفحه است.

ششمین صفحه  به گفت و گو با رضا شهرابی مدیرکل اطلاع رسانی کتابخانه ملی در خصوص پیوستن به معاهده برن نقطه ورودی ایران به نمایشگاه کتاب فرانکفورت و برپایی جشن مهرگان با حضور کودکان کار در کتابخانه ملی اختصاص یافته است.

 در ادامه مطلبی با عنوان «تأملی بر اهمیت توجه به ادبیات کودکان و نوجوانان» از امیررضا اصنافی استادیار دانشگاه شهید بهشتی درج شده است.

گالری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در نظر دارد مسابقه هنرهای تجسمی را به مناسبت هفته کتاب برگزار کند شرایط حضور در این مسابقه در صفحه 7 قابل مطالعه است.

خبری با تیتر«انتشار اسناد تاریخی باید با در نظرگرفتن منافع ملی صورت پذیرد» و«اهمیت عقدنامه های ازدواج روستایی در چیست» از دیگر مطالب خواندنی در صفحه یازدهم این شماره از ماهنامه است.

صفحه دوازدهم به یادداشت «کایزن طرحی برای فتح یک روز» و برگزاری نشست شب سیاحان ایتالیایی در ایران در موزه کتاب و میراث مستند کتابخانه ملی اختصاص یافته است.

صفحه سیزدهم شامل گفت و گو با محسن حاجی زین العابدینی در خصوص «ادبیات ایران گرفتار بوق و کرنای جایزه نوبل نشود» و انتشار جدیدترین جلد از فهرست نسخه های خطی کتابخانه ملی است.

شرح دیدار و گفت و گوی اشرف بروجردی- رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با جوزپه پرونه سفیر ایتالیا در تهران، مرتضی منصوری، رایزن فرهنگی ایران در فیلیپین و محمد اورعی کریمی، رایزن فرهنگی ایران در مالزی را می توانید در صفحه چهاردهم بخوانید.

در صفحات پایانی این شماره از ماهنامه  نیز می توانید مطالبی با تیتر«منبع دست اول در حوزه های کمتر توجه شده تاریخ»، «سه جلد جدید کتاب تاریخ شفاهی و تصویری ایران معاصر منتشر شد»، «فرآیند دیجیتال سازی اسناد انتقالی هلال احمر آغاز شد»، «رونمایی از سامانه داشبورد مدیریت استراتژیک کتابخانه ملی ایران» و «تمدید نخستین دوره جشنواره ملی خط بریل فارسی(بریلفا) در کتابخانه ملی» را مطالعه کنید.

انتهای مطلب/