مدیر کتابخانه دیجیتال دفاع مقدس سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس مطرح کرد:

200 عنوان پایان نامه و طرح پژوهشی در حوزه دفاع مقدس در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران موجود است


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۱۰:۵۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۱۴:۴۹:۱۲
200 عنوان پایان نامه و طرح پژوهشی در حوزه دفاع مقدس در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران موجود است
مدیر کتابخانه دیجیتال دفاع مقدس سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس معتقد است سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران یکی از غنی ترین منابع کتابی، اسنادی، تصاویر دفاع مقدس و ادبیات پایداری را دارا است که مصداق آن ساخت مستند و فیلم‌های دفاع مقدس با استفاده از منابع موجود در این سازمان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، فاطمه ملک زادگان کارشناس و مدیر کتابخانه دیجیتال دفاع مقدس سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس که در کتابخانه ملی ایران مستقر است با بیان این مطلب درباره منابع موجود در این سازمان گفت: در بخش پنجره دیجیتال 15 هزار و 78 عنوان کتابشناسی دفاع مقدس بارگذاری شده است. همچنین 12 هزار منابع در حوزه دفاع مقدس توسط سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس به کتابخانه ملی ایران اهدا شد.

ملک زادگان ادامه داد: براین اساس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران یکی از غنی ترین منابع کتابی، اسنادی، تصاویر دفاع مقدس و ادبیات پایداری را دارا است که مصداق آن ساخت مستند و فیلم‌های دفاع مقدس با استفاده از منابع موجود در این سازمان است و از طرفی دیگر به دلیل صادر کردن فیپا و قانون واسپاری و اهدای دو کتاب توسط ناشرین به کتابخانه ملی، ذخایر کتب کتابخانه ملی با موضوع دفاع مقدس و ادبیات پایداری غنی تر است.

این کتابدار تخصصی کتب دفاع مقدس و ادبیات پایداری با اشاره به طرح های پژوهشی و پایان نامه ها در حوزه دفاع مقدس گفت: بارگذاری 200 عنوان پایان نامه و طرح‌های پژوهشی دفاع مقدس در پنجره کتابخانه دیجیتال دفاع مقدس در کتابخانه ملی انجام شده است که پژوهشگران و مخاطبان در نقاط مختلف کشور برای دستیابی به این منابع می توانند به مراکز سازمان اسناد و کتابخانه ملی در استان‌های کشور مراجعه کنند و به این منابع دسترسی پیدا کنند.

لازم به توضیح است طی تفاهم نامه ای بین سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس، برخی اسناد و مدارک دفاع مقدس موجود در پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس به همراه اسناد و مدارک کمیسیون‌های اسرا و مفقودین به مخازن سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران منتقل شده است.

در ادامه این همکاری راه اندازی پنجره و بخش کتاب دیجیتال دوران دفاع مقدس در کتابخانه ملی نیز از دیگر مفاد این تفاهم نامه است و براین اساس کتابخانه ملی با همکاری سازمان اسناد و مدارک دفاع مقدس شرایط فعالیت نخستین کتابدار تخصصی کتب دفاع مقدس و ادبیات پایداری را در تالار تخصصی کتابخانه ملی فراهم کرده است.

پایان خبر//