میراث مکتوب سینمای ملی در موزه کتاب و میراث مستند


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۶/۲۰ - ۱۸:۵۹:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۶/۲۵ - ۱۴:۱۶:۱۲
میراث مکتوب سینمای ملی در موزه کتاب و میراث مستند
نمایشگاهی از اسناد، نشریات، عکس‌ها، پوسترها و تجهیزات و ابزار سینمایی به بهانه یکصد و هجده سالگی سینما در ایران،برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، نمایشگاهی از اسناد، نشریات، عکس‌ها، پوسترها و تجهیزات و ابزار سینمایی به بهانه یکصد و هجده سالگی سینما در ایران، همزمان با روز ملی سینما، از روز چهارشنبه 21 شهریور ساعت 9 صبح در موزه کتاب و میراث مستند ایران در سازمان اسناد و کتابخانه ملی گشایش می‌یابد.

گفتنی‌است در این نمایشگاه، برای نخستین بار تعدادی از اسناد دولتی و تصاویر به نمایش در نیامده به همراه آرشیوی از اخبار مهم سینمایی در یک قرن حضور این هنر-صنعت در ایران در معرض دید عموم قرار گرفته است.

به همین مناسبت و همزمان با افتتاح این نمایشگاه نسخه بازسازی شده‌ی فیلم سینمایی«گاو» ساخته داریوش مهرجویی و تولید سال 1348 با یادی از آقای بازیگری سینمای ایران برای عموم به نمایش درمی‌آید.

گفتنی است این نمایشگاه که ادای دِینی به استاد فقید سینمای ایران؛ «عزت‌الله انتظامی» خواهد بود، تا شنبه 31 شهریور از ساعت 8 تا 16 در موزه کتاب و میراث مستند ایران واقع در بزرگراه حقانی(غرب به شرق)، بلوار کتابخانه ملی، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، موزه کتاب و میراث مستند ایران برقرار است.