پیام تسلیت رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در پی درگذشت حجت‌الاسلام‌ احمدی


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۳/۲۰ - ۹:۴۷:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۲/۳ - ۱۴:۹:۲۹
پیام تسلیت رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در پی درگذشت حجت‌الاسلام‌ احمدی
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در پیامی در گذشت حجت‌الاسلام‌ و المسلمین دکتر احمد احمدی را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، متن پیام اشرف بروجردی به شرح زیر است:

إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِي الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا يَسُدُّهَا شَيْ ءٌ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَهِ.
درگذشت حکیم متاله و فقیه مبرز، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین دکتر احمد احمدی موجب تالم و تاثر خاطر شد و جامعه فرهنگی ایران به سوگ نشست.
 اینجانب، ضایعه ارتحال این عالم موحد را به جامعه علمی و فرهنگی کشور تسلیت گفته و از پروردگار متعال برای خانواده به ویژه فرزند دانشمند ایشان جناب آقای دکتر وحید احمدی صبر و برای ایشان، علو درجات مسئلت می‌نمایم.
این شخصیت برجسته در طول حيات پُر برکتشان چه در حوزه و چه در دانشگاه، خدمات شايسته‌اي به علوم انسانی و اعتلای فرهنگی کشور ارائه کردند و فعالیت های روشنگرانه ایشان سبب شد مکتوبات علوم انسانی پس از انقلاب شکل تازه ای به خود بگیرد.
جامعیت علمی و فکری ایشان نمونه بارز وحدت حوزه و دانشگاه بود و خدمات فرهنگی فراوان ایشان در حوزه نشر، و بسط علوم انسانی در دانشگاه ها فرصت های بسیاری را پیش روی پویندگان دانش فراهم ساخت.
ایشان در عرصه فلسفه، استادی دانا و پژوهشگری توانا بود؛ چه در حوزه و چه در کرسی استادی فلسفه اسلامی و فلسفه غرب در دانشگاه تهران، طی سال ها، بسیاری از تشنگان علم را مستفیض کردند
ساده زیستی و تواضع در منش فردی ایشان و دغدغه مندی نسبت به مسائل کشور مزید بر شخصیت علمیشان، وی را به استادی نمونه و عملگرا بدل کرده بود و امید است راه او در حوزه اندیشه و اندیشه ورزی ادامه داشته باشد.