دکتر صلاحی: ما برای همکاری با رسانه ها محدودیتی قائل نیستیم


تاریخ انتشار: ۱۳۹۰/۸/۸ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۸:۵۱:۲۴
دکتر صلاحی: ما برای همکاری با رسانه ها محدودیتی قائل نیستیم
نشست خبري دكتر اسحق صلاحي رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي صبح امروز (9 آبان 1390) درسراي روزنامه نگاران هجدهمين نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري ها و با عنوان " رسانه و كتاب" برگزارشد.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي ج.ا.ا. دكتر صلاحي در اين نشست گفت: ما براي همكاري با رسانه ها محدوديتي قائل نيستيم و سازمان دست ارباب جرايد و نشريات را براي همكاري مي فشارد.
در اين نشست خبري كه با حضور خبرنگاران رسانه هاي مختلف برگزار شد صلاحي ضمن معرفي اجمالي سازمان، خدمات و دستاوردهاي آن گفت: تمام تلاش ما اين است كه كتابخانه ديجيتال سازمان را به نحو احسن براي پژوهشگران و مخاطبان تكميل و مهيا كنيم و در واقع شعار ما بردن منابع سازمان به محل پژوهشگر است.
وي با تاكيد بر عزم سازمان براي دسترس پذير كردن منابع از طريق وب سايت سازمان گفت: برخي مواقع نگراني هايي از سوي ناشران مبني بر بي رونق شدن بازار نشر به واسطه ظهور كتابخانه ديجيتال مي شنويم كه اين نگراني ها پايه و اساس دقيقي ندارد، چرا كه اگر بخشي از يك كتاب ديجيتالي شود خواننده راغب به خريد آن مي شود و در واقع كار ناشر رونق مي گيرد.
دكتر صلاحي در پاسخ به سوال خبرنگاري درباره برنامه سازمان در هفته كتاب گفت: سازمان در هفته كتاب برنامه هاي مفصلي دارد كه دو مورد ازمهمترين آنها برگزاري همايش ملي مباني نظري و فلسفي كتابداري و اطلاع رساني است كه در 22 آبان برگزار مي شود و در واقع به دغدغه اصحاب اين رشته درباره بومي شدن كتابداري و اطلاع رساني مي پردازد و مورد بعدي برگزاري همايش تجليل از حاميان نسخ خطي است كه براي اولين بار در شهري غير از تهران و در مشهد مقدس برگزار مي شود و در آن از 4 شخصيت برجسته عرصه نسخه هاي خطي تجليل مي شود. وي در ادامه از برگزاري همايش ناشران سيستان و بلوچستان در زاهدان در همان شب خبر داد.
دكتر صلاحي همچنين در پاسخ به سوال خبرنگاري در مورد فضاي بخش بين الملل نمايشگاه مطبوعات امسال كه متاثر از بيداري اسلامي است، گفت: ترديدي نيست كه آنچه كه امروز به عنوان بيداري اسلامي در كشورهاي اسلامي مي شناسيم و در حال تسري به اروپا و آمريكا است، بي ترديد ارمغان انقلاب اسلامي به رهبري امام راحل (ره) است.

دكتر صلاحي در پايان ضمن تاكيد بر رسالت مطبوعات در اطلاع رساني دقيق و منصفانه گفت: مطبوعات و رسانه هاي كشور وظيفه دارند آنچه واقعيت است نشان دهند و از تحريف حقايق مانند آنچه در رسانه هاي غرب رخ مي دهد پرهيز كنند.