رسانه ها باید اهتمام بیشتری در معرفی سازمان اسناد و کتابخانه ملی داشته باشند


تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۷/۹ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۷:۴:۲۵
رسانه ها باید اهتمام بیشتری در معرفی سازمان اسناد و کتابخانه ملی داشته باشند
دكتر صلاحي در ديدار بامديرعامل خبرگزاري مهر و مديرمسئول روزنامه انگليسي زبان تهران تايمز خواستار فعاليت بيشتر رسانه ها در انعكاس اخبار سازمان اسناد و كتابخانه ملي شد.
دكتر صلاحي در ديدار بامديرعامل خبرگزاري مهر و مديرمسئول روزنامه انگليسي زبان تهران تايمز خواستار فعاليت بيشتر رسانه ها در انعكاس اخبار سازمان اسناد و كتابخانه ملي شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران امروز دوشنبه ۱۳۹۱/۷/۱۰ سازمان اسناد و كتابخانه ملي ميزبان هيأتي مطبوعاتي از خبرگزاري مهر و روزنامه تهران تايمز بود.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي، در ديدار با رضا مقدسي، مديرعامل خبرگزاري مهر، ضمن برشمردن ظرفيت هاي سازمان اسناد و كتابخانه ملي گفت: خوشبختانه در دولت هاي نهم و دهم اهميت زيادي به گسترش اين مركز تأثيرگذار فرهنگي داده شد و در واقع اين سازمان داراي وظايف و ويژگي هايي شد كه ديگز مراكز همتراز در ساير نقاط دنيا فاقد آن هستند.
دكتر صلاحي در همين زمينه ادامه داد: معمولا كتابخانه هاي ملي در ديگر نقاط جهان تنها داراي يك شعبه هستند، در حاليكه در ايران هم اكنون ده شعبه نمايندگي سازمان در مراكز استاني وجود دارند و قرار است كه طي دو سال آينده تعداد اين مراكز به ۳۱ مركز، يعني به تعداد استان هاي كشور برسد.
صلاحي خاطرنشان كرد: سازمان اسناد و كتابخانه ملي از نظر تعداد منابع و وسعت،در منطقه بي نظير است و يكي از رتبه هاي بالاي جهاني را دارد. وي گفت: در حال حضر ۹۸ ميليون برگ سند بر روي سايت با فرمت ديجيتال وجود دارد كه كاربران و پژوهشگران از هر نقطه اي در جهان مي توانند به آساني به آن دسترسي داشته باشند. تعداد اسناد نيز به زودي به يك ميليارد مي رسد كه براي خود يك ركورد محسوب مي شود.
رئيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي در بخش ديگر از صحبت هاي خود تأكيد كرد: اين سازمان در حيطه جمع آوري نسخه هاي خطي و اسناد فارسي و مرتبط با فرهنگ ايران تلاش بسياري كرده و در آينده نيز اين اهتمام ادامه خواهد يافت تا ميراث كشور ايران به موطن اصلي بازگردد.
دكتر صلاحي همچنين با اشاره به نقش مهم و تأثيرگذار رسانه ها در نشر فرهنگ اسلامي و ايراني ابراز اميدواري كرد تا دامنه همكاري هاي في مابين سازمان و رسانه ها و به ويژه خبرگزاري مهر افزايش يابد و تفاهم نامه هايي نيز دراين زمينه منعقد شود.
رضا مقدسي، مديرعامل خبرگزاري مهر نيز در اين ديدار با بيان اينكه ديدار از سازمان اسناد و كتابخانه ملي، ديداري متفاوت بود گفت: به عنوان يكي از رسانه هاي فعال كشور وظيفه خويش مي دانيم تا عظمت و شكوه كتابخانه ملي را به نحو احسن منعكس كنيم تا بتوانيم دين خود را نسبت به پژوهش و محققان كشور اداء كنيم. وي همچنين ابراز اميدواري كرد تا در آينده همكاري هاي بين دو مركز به نحو مطلوبي افزايش يابد.
شايان ذكر است كه مديرعامل خبرگزاري مهر و مديرمسئول روزنامه تهران تايمز و هيأت همراه وي، در ديداري يك ساعته از
نقاط مختلف سازمان نيز بازديد كردند و از نزديك با ظرفيت ها و فعاليت هاي سازمان اسناد و كتابخانه ملي آشنا شدند.
 گزارش تصويري اين خبر در صفحه روابط عمومي موجود است.