معرفی

تالار رقومی درگاهی برای دسترسی به منابع اطلاعاتی برای كاربران سازمان اسناد و كتابخانه ملی ایران است. این سازمان توانسته است در تالار رقمی امكان دسترسی به برخی منابع اطلاعاتی را (با درنظر گرفتن حق مولف) فراهم نماید. همچنین در این تالار پایگاه های داخلی سازمان، پایگاههای اشتراكی و پایگاه های اطلاعاتی رایگان در اختیار كاربران قرار گرفته است

 دسترسی به این درگاه از آدرس  http://digitalroom/default.aspx و فقط در این تالار امكان پذیر است. این  آدرس  داخلی است  و فعلا (به دلیل حقوق مولف منابع) قابل انتشار در محیط اینترنت نیست.

 

پایگاه های اشتراکی

اعضای سازمان می توانند با مراجعه به تالار رقومی از طریق شبكه داخلی به پایگاه های زیر دسترسی داشته یابند:

 

نما متن

نما متن نشریات ایران، موتور جستجوی متن كامل است كه نشریات ادواری در زمینه های علمی و پژوهشی، فرهنگی، هنری، دینی، سیاسی، فنی، مهندسی، پزشكی، ادبی، اقتصادی و جز آن را پوشش می دهد. در این پایگاه می توانید از طریق جستجو در موضوع، عنوان، اشخاص (پدیدآور، نویسنده و یا مترجم)، نشریه، و با محدود كردن دوره انتشار و نیز انتخاب مقاله، نقد اثر، گفتگو، گزارش و شعر و داستان اطلاعات مرتبط را بیابید.
 

بانك اطلاعات نشریات كشور (MAGIRAN)

مگ ایران پایگاه نشریات ایران است و فهرست مطالب ومتن كامل 1300 عنوان نشریه را در اختیار قرار می دهد. شما می توانید با استفاده از فهرست الفبایی، راهنمای موضوعی و جستجو، اطلاعات مورد نیاز خود را در زمینه های علوم انسانی و اجتماعی، علوم پایه، پزشكی و مهندسی و سایر موضوع ها بیابید. فهرست نشریات معتبر علمی و نشریات دانشگاه ها از طریق این پایگاه قابل بازیابی است.

 

بانك اطلاعات نسخ خطی

شامل متن فهرست نسخه های خطی منتشر شده برخی كتابخانه های ایران است. شما می توانید از طریق جست و جوی عنوان، پدیدآورنده و... ، به مشخصات آنها دسترسی یابید. همچنین با جستجوی اسامی كتابخانه ها می توانید فهرست مجموعه های نسخه های خطی آن ها را مشاهد كنید.


پایگاه مجلات تخصصی علوم اسلامی و علوم انسانی نور

این پایگاه بانك اطلاعاتی از مجلات حوزه علوم اسلامی و انسانی، است و هزاران شماره مجله در صدها عنوان از مجلات كهن تا امروز، را در بر می گیرد. پایگاه مجلات تخصصی علوم اسلامی و علوم انسانی نور علاوه بر عرضه و امكان ذخیره سازی مجلات به صورت تمام متن و تمام تصویر قابلیت جستجو، نقد، ... و نیز اطلاعات مربوط به صاحبان آثار را در اختیار شما قرار می دهد.