سخنرانی مدیر اسناد و کتابخانه ملی زاهدان درجلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی


تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۷:۴:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۷:۶:۳
سخنرانی مدیر اسناد و کتابخانه ملی زاهدان درجلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
مدیر اسناد و کتابخانه ملی سیستان و بلوچستان به عنوان عضو شورای فرهنگ عمومی و عضو انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان، شنبه(12 بهمن) در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان حضور یافت و در زمینه ضرورت برگزاری همایشی برای بزرگداشت یعقوب لیث صفاری سخن گفت.
در این جلسه، علاوه بر آیت الله محامی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان، موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، اعضا شورای فرهنگ عمومی و جمعی از مدیران و فرهیختگان استان حضور داشتند.
در جلسه مزبور نماینده ولی فقیه، استاندار و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سخنرانی کردند و قاسم سیاسر نیز درباره ضرورت برگزاری همایشی علمی درباره یعقوب لیث صفاری و تولید محتوا درباره این شخصیت ملی سخن گفت.
وی در بخشی از سخنانش به این موضوع اشاره کرد که از شخصیت یعقوب¬لیث به واسطه دستگاه نظری ملی گرایانه روزگار پهلوی خوانشی ارائه شده که هنوز اعتبارش را حفظ کرده است.
وی ادامه داد: این خوانش با تلاش های بنیادگذار حکومت محلی صفاریان سیستان که تلاش پیگیری برای تلفیق ایرانیت و اسلامیت و ایجاد هم افزایی میان این دو مؤلفه هویتی ایرانیان انجام داد، منافات دارد و امروز باید قرائت واقع بینانه¬تری از یعقوب ارائه کنیم.