شرکت ریاست سازمان در نشست شورای فرهنگ عمومی استان کرمان


تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۱۱/۹ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۳:۵۲:۳۲
شرکت ریاست سازمان در نشست شورای فرهنگ عمومی استان کرمان

به گزارش روابط عمومي مركز اسناد و كتابخانه ملي كرمان، جناب آقاي دکتر سیدرضا صالحی امیری پس از مراسم استقبال با آقای رزم حسيني استاندار كرمان ديدار و به اتفاق جهت ملاقات با حضرت آيت الله جعفري نماينده محترم ولي فقيه در استان و شركت در نشست شوراي فرهنگ عمومي استان عازم محل دفتر ايشان شدند.

آقای صالحی امیری مشاورمحترم فرهنگی رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد ملی و کتابخانه ملی کشور در این نشست به طور مبسوط به طرح مهم ترین مباحث فرهنگی کشور و استان پرداختند و بخشی از تحقیقات مفصل خود را نیز ارائه نمودند. ایشان در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه عمده مشکلات کشور ریشه در فرهنگ دارد افزودند،  اگر به مسائل فرهنگی توجه ویژه نشود مشکلات حل نخواهند شد. وی رفع معضل هایی چون بیکاری، تبعیض،  بروکراسی اداری، اعتیاد، فقر و مبارزه با فساد را از مهمترین مطالبات جامعه دانست، که لازم است همه برای تحقق آنها تلاش کنند .
ایشان، احترام و تکریم مردم را از اولویت های دولت دانست و بیان داشت: اگر اعتماد مردم به دستگاه های اداری جلب شود انسجام ملی افزایش می یابد.
وی مهم ترین مسئله را حفظ کرامت و منزلت افراد دانست و عنوان نمود، حفظ کرامت یکی از شاخص های توسعه فرهنگی است.

 

وی  تصريح كرد شوراي فرهنگ عمومي بايد براي آسيب هاي فرهنگي و اجتماعي برنامه داشته باشد وخواستار توجه ویژه به احیای خانواده های ایرانی و نهادهای مدنی و سنتی در محلات و مساجد شد.

ایشان تاکید کرد:اگر امروز به فکر خانواده نباشیم باید منتظر آمار نگران کننده ای باشیم که غرب آن را لمس کرده و باید یک برنامه جامع در این زمینه داشته باشیم و این برنامه باید از روحانیت، صدا و سیما، ارشاد و آموزش و پرورش آغاز شود و همه نخبگان استان باید با همکاری و همفکری  برنامه را تدوین کنند.

شایان ذکر است با توجه به اهمیت فراوان بيانات جناب آقای دکتر صالحی امیری، معظم، وقت جلسه شورای فرهنگ عمومی به سخنرانی ایشان تخصیص یافت.