یادآورها: دکتر هاراطون داویدیان


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۱:۵:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۱:۸:۴۳
یادآورها: دکتر هاراطون داویدیان

دكتر هاراطون داویدیان در دوم اسفند 1303 در تهران به دنیا آمد.

پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی در دبستان كوشش و تحصیلات متوسطه در كالج البرز، وارد دانشكده پزشكی دانشگاه  تهران شد. در سال 1327 از آن دانشكده فارغ التحصیل شد. پس از گذراندن خدمت نظام وظیفه، به درخواست خودش در سال 1329 به دستیاری بخش جدید التأسیس بیماری های روانی، وابسته به دانشكده پزشكی انتخاب شد و به همكاری با دكتر چهرازی و سپس دكتر ناصری در بیمارستان روزبه پرداخت.

در سال 1334 با كسب موفقیت در امتحانات انتخاب رئیس درمانگاهی بیماری های روانی، به منظور ادامه تحصیل عازم لندن شد و در سال 1337 دیپلم تخصصی بیماری‌های روانی را از دانشگاه لندن دریافت كرد. در سال 1347 مقام استادی رشته بیماری های روانی دانشكده پزشكی دانشگاه تهران را كسب كرد .

دكتر داویدیان با علاقمندی بسیاری به كار تدریس رشته روانپزشكی پرداخت و سعی می كرد كه ایده خود در زمینه تطبیق روش های درمانی با ویژگی های فرهنگی جامعه ایرانی را در روش های درمانی خود به دانشجویان بیاموزد. آقای دكتر داویدیان در سال 1370 پس از 42 سال خدمت دانشگاهی به افتخار بازنشستگی نائل آمد.

دكـــتر داویدیــان در طی خــدمت دانشگاهی خود در سال های  1348 تا 1352 و 1360 تا 1367 به مدیریــــت گروه آموزشی روان پــزشكی دانشگاه تهران انتخاب شد و همچنین در سال 1360 تا 1365 سمت ریاست بیمارستان روزبه را عهده دار بود. دكتر داویدیان از اعضای مؤسس انجمن علمی روان پزشكان ایران بوده و از بدو تأسیس این انجمن در سال 1375 ریاست آن را عهده دار بوده است. دكتر داویدیان با ارائه سخنرانی در سمینارها و كنگره های علمی داخلی و خارجی شركت و همچنین كنگره های متعددی را برگزار كرده است. بیشترین فعالیت پژوهشی ایشان در زمینه بیماری افسردگی بوده است.

دكتر هاراطون داویدیان در روز پنج شنبه مورخ بیست و یكم آبان 1388 چشم ازجهان فرو بست.