برای تامین سلامتی اعضا کتابخانه ملی ایران

کتاب ها پس از بازگردانی 48 ساعت قرنطینه می شود/ از سرگیری عضو گیری


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۲ - ۱۲:۳۵:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۹/۴/۲ - ۱۲:۳۸:۷
کتاب ها پس از بازگردانی 48 ساعت قرنطینه می شود/ از سرگیری عضو گیری
مدیرکل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران درباره فرآیند امانت دهی کتاب ها پس از بازگشایی کتابخانه ملی ایران در ایام شیوع ویروس کرونا گفت: امانت دهی کتاب ها مانند گذشته ادامه دارد با این تفاوت که به دلیل قرار داشتن در شرایط شیوع ویروس کرونا کتاب ها ضدعفونی و 48 ساعت قرنطینه می شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، رضا شهرابی مدیرکل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با اعلام این خبر گفت: با توجه به فراهم شدن امکان استفاده از کتابخانه ملی برای هر 2 گروه عادی و پژوهشی،‌ در روز گذشته 1 تیرماه در نخستین روز از بازگشایی شاهد تکمیل 30درصد از ظرفیت تالارها بوده ایم.

مدیرکل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با بیان این مطلب که پیش بینی می شود طی روزهای آینده 50 درصد اعضا از فضای تالارهای کتابخانه ملی استفاده کنند، افزود: در مدت مشابه سال گذشته و عموما در ایام تابستان تالارهای کتابخانه ملی به طور روزانه با 70درصد ظرفیت تکمیل می شد. اما با توجه به شرایط فعلی و بازگشایی مجدد کتابخانه ملی ایران در حال حاضر 30 درصد از ظرفیت سالن ها تکمیل شده است.

وی با اشاره به رعایت پروتکل های بهداشتی توسط اعضا برای حضور در کتابخانه گفت: روز نخست از بازگشایی در مواردی شاهد ورود منابع توسط اعضا به کتابخانه ملی بودیم که بر اساس دستورالعمل های بهداشتی این امر ممنوع بوده و لازم است مورد رعایت قرار گیرد.

شهرابی درباره چگونگی روند امانت کتاب و منابع در این روزها، اظهارداشت: فرآیند امانت دهی کتاب ها همانند گذشته ادامه دارد اما موضوع اصلی ضدعفونی و قرنطینه 48 ساعته کتاب ها پس از بازگردانی توسط اعضا به کتابخانه ملی است که مورد رعایت قرار می گیرد.

مدیرکل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در پایان صحبت های خود درباره عضویت در کتابخانه ملی ایران گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون برای رعایت موارد بهداشتی و به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا فرآیند عضویت کتابخانه ملی متوقف شده بود اما روند عضوگیری از سر گرفته شد.

لازم به توضیح است مرحله اول بازگشایی کتابخانه ملی ایران در تاریخ 17 خردادماه انجام شد و در مرحله دوم از بازگشایی کتابخانه، استفاده برای اعضای پژوهشی از روز سه شنبه 27 خردادماه آغاز شد و در مرحله آخر امکان استفاده از تالارهای مطالعه برای هر دو گروه عادی و پژوهشی از روز یکشنبه 1 تیرماه فراهم شد.

پایان خبر//