بیش از 27 هزار نفر عضو فعال کتابخانه ملی ایران هستند


تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۲ - ۹:۳۴:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰/۱۱/۲ - ۱۲:۲۳:۵
بیش از 27 هزار نفر عضو فعال کتابخانه ملی ایران هستند
طبق آخرین آمار ارائه شده از سوی اداره کل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه، 5 هزار و 623 نفر عضو کتابخانه ملی شده اند و این مجموعه فرهنگی تا کنون بیش از 27 هزار نفر عضو فعال دارد.

 به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، به گفته مدیرکل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از سال 1384 که عضوگیری آغاز شد تا کنون 258 هزار و 770 نفر، عضو کتابخانه ملی ایران شده اند.
شهرابی ادامه داد: در این مدت برخی از اعضا نسبت به تمدید کارت عضویت خود اقدام نکرده اند که در این شرایط می توان گفت که عضو فعال کتابخانه ملی ایران که کارت عضویتشان فعال است و می توانند از خدمات این محل استفاده کننده برابر با 27 هزار و 305 نفر است.
مدیرکل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران یادآور شد: از ابتدای سال 1400 تا کنون، کتابخانه ملی ایران 5 هزار و 623 عضو جدید را پذیرش کرده است.
لازم به توضیح است، به دلیل شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی از روز شانزدهم آبان‌ماه ، پذیرش اعضا و ارائه خدمات کتابخانه‌ای، منوط به تزریق واکسن و ارائه کارت دیجیتالی و کاغذی واکسن شد.