بیش از 29 هزار منابع غیرکتابی با موضوع «استاندارد» در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران موجود است


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۲۳ - ۱۴:۷:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۹/۷/۲۳ - ۱۴:۹:۵۰
بیش از 29 هزار منابع غیرکتابی با موضوع «استاندارد» در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران موجود است
رییس گروه منابع غیر کتابی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از آرشیو و نگهداری 29 هزار و 241 عنوان استاندارد در بخش منابع غیرکتابی این سازمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران فرحناز کهن رییس گروه منابع غیر کتابی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در توضیح جزئیات این خبر گفت: سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی از گذشته تا به امروز در ارائه نسخه های تصویب شده استانداردها به منظور آرشیو و نگهداری از این منابع با سازمان اسناد کتابخانه ملی ایران همکاری داشته است.

وی ادامه داد: روش تهیه استانداردها مربوط به سال 1344، نسخه استاندارد پهنای ورقه های کاغذ، استاندارد قفسه کتاب در مدرسه مربوط به سال 1356 و استاندارد مربوط به آیین کار و طراحی فضا برای افراد نابینا و کم بینا از قدیمی ترین نسخه ها با موضوع استاندارد است که در بخش منابع غیرکتابی این سازمان نگهداری می شود.

رییس گروه منابع غیر کتابی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اظهار داشت: همچنین استاندارد جیب کتاب و کارت آن در سال 1356، استاندارد دفاتر ثبت کتابخانه ها مربوط به سال 1351، استاندارد کارت درخواست عضویت و کارت عضویت کتابخانه مربوط به سال 1352 و استاندارد مهرهای کتابخانه ها مربوط به سال 1353از دیگر منابع موجود در این سازمان است.

پایان خبر//